sobota, 30 lipca 2016

Bycze spółki po lipcu 2016

Ostatnia sesja miesiąca minęła, czyli pora na odświeżenie stanu portfela - w lipcu "Byki" zamknęły miesiąc na nowym all time high. Oznacza to, że po 55 miesiącach publicznego prowadzenia portfela jego wartość wzrosła o blisko 129%, gdzie w tym samym czasie benchmark (WIG) wzrósł o 22%. Lipiec na polskim rynku był miesiącem bez większych wahań, myślę ale że jesteśmy w okolicach lokalnych szczytów co oznacza, że prawdopodobnie mamy obecnie dobrą okazję do wejścia w short. Mimo tego akcje w portfelu nadal powinny pozytywnie oddziaływać na wartość portfela:


Skład portfela pozostaje bez zmian, na chwilę obecną nie rozglądam się też za kupnem kolejnych akcj, obecnie jego wartość dalej będą kształcić Amrest oraz Stalexport:

Amrest 29.07.2016 - 247,4

Amrest stabilnie utrzymuje trend, ostatni układ ceny może sugerować nawet kształtowanie się pro wzrostowej formacji flagi. Oznacza to że na razie brak oznak słabości, pierwsze wsparcie tworzą okolice 240 zł, kolejne 230 i 220 zł. 


Stalexport 29.07.2016 - 3,67

 Druga spółka z portfela - Stlaexport w ostatnim tygodniu silnie ruszyła na północ kończąc miesiąc w okolicach nowych szczytów. Charakter trendu tej spółki jest specyficzny, gdyż brak stabilnych ruchów - mamy długie konsolidacje i gwałtowne wybicia. Jednak uważam, że akcje te mają dalszy potencjał zwyżkowy, więc postaram się jeszcze trochę utrzymać w tym trendzie. 

Pod koniec chciałem jeszcze przeprosić, że nie odpowiadam na wszystkie pytania - niestety nie miałem ostatnio na nie wystarczająco czasu.

3 komentarze: