czwartek, 31 sierpnia 2023

Bycze spółki po lipcu i sierpniu 2023

Miesiąc się skończył, czyli czas ponownie odświeżyć minione tygodnie w portfelu tradingowym polskich spółek "Byki". Lipiec zarówno dla szerokiego rynku jak i dla mojego portfela zakończył się solidnym plusem, z kolei sierpień przebiegł pod dyktando korekty. Sumarycznie od chwili założenia tego portfela zarobiłem niecałe 245%, podczas gdy WIG wzrósł o lekko ponad 80%. Dokładniejszy przebieg historii niżej:

Od ostatniej aktualizacji niewiele się zmieniło w ujęciu składu, a dokładniej - kupiłem tylko jedną nową spółkę, reszta bez zmian. Oczywiście o transakcji jak zwykle też czytelników na social mediach informowałem:


Przechodząc dalej do aktualnego składu portfela, obecnie trzymam cztery spółki. W dwóch spółkach jestem na plusie i w dwóch na minusie, jednak stop zwrotu nie są wysokie. Dokładniejsze sytuacje techniczne tych spółek opisuję niżej:

AMB 31.08.2023 - 27 zł


Najstarsza spółka w portfelu to Ambra - akcje tej firmy trzymam od kwietnia 2021 roku. Obecnie cena akcji wybiła ponad opór, a dokładniej na chwilę pokonała opór, po czym w ciągu sesji większość oddała. Na tą chwilę takie zachowanie kursu raczej traktować należy jako nieudane wybicie, które może doprowadzić do korekty ceny. Długoterminowo sytuacja jednak pozostaje optymistyczna i w związku z tym nie zamierzam też swoich udziałów w tej spółce już teraz sprzedawać. 

XTB 31.08.2023 - 33,12 zł

Druga spółka w portfela to XTB. Kurs ten firmy znajduje się teraz na wsparciu, który w analizie technicznej nazywany jest "zmianą biegunów". Spadek poniżej tego wsparcia jest sygnałem do sprzedaży (z tradingowego ujęcia). Przy dłuższym horyzoncie czasowym trend wzrostowy mimo ewentualnego pokonania wsparcia dalej pozostaje aktualny - do czasu utrzymania się ceny akcji powyżej 27 zł.

PLW 31.08.2023 - 412,50 zł


Trzecia spółka w portfelu to PlayWay - ta firma zbliża się do oporu przy cenie 426-450 zł i wybicie ponad powinno potwierdzi dalszą kontynuację wzrostów. Obecnie najbliższe wsparcie znajdziemy z kolei przy cenie ok. 380 zł za akcję, kolejne poniżej 350 zł. 

DNP 31.08.2023 - 378,90 zł


Ostatnia spółka z portfela to Dino Polska (lub Dinopol - jak kto woli). Akcje tej firmy kupiłem stosunkowo niedawno i jak widać, było to klasyczne łapanie spadającego noża. Na razie jestem delikatnie pod kreską i jeśli dotychczasowy charakter trendu się utrzyma, można spekulować na zbliżające się odbicie - obecna korekta równa jest poprzedniej i traderzy próbujący grać o harmonie, mogą to wykorzystać, grając bardzo ciasno ze stopem poniżej 32 zł. 

Tym razem aktualizacja sytuacji w portfelu bardzo krótka. Być może w kolejnych tygodniach zakupię więcej spółek - szczególnie teraz gdzie część akcji doświadcza korekty. Dla osób poszukujących brokera do tradingu (oraz inwestowania długoterminowego) polecę jeszcze dzisiejszego partnera bloga: LYNX Broker. Broker do którego sam się ostatnio przenosiłem i z którym już długo na blogu współpracuję - moim czytelnikom przy powoływaniu się na mój blog (pamietnikgieldowy), broker nowym klientom zwróci 50 € prowizji od transakcji. Do oferty przejdziesz klikając na poniższy baner. 
 

2 komentarze:

  1. Dino Polska - zamykam nieudany trade ze stratą równą 14,6% po cenie 350 zł.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dino - dziękuję Ci Daniel, że ze mnie wyszedłeś !

      Usuń