Translate my BLOG

O autorze

Cześć!

Nazywam się Daniel, giełdą zainteresowałem się po raz pierwszy jako nastolatek. Początki (jak zresztą wszędzie) były bardzo trudne, robiłem dużo błędów, szukając sposobów na ich minimalizację postanowiłem szczegółowo zapisywać moje dokonania rynkowe - no i w taki oto sposób powstał ten blog. 

Bloga prowadzę od maja 2011 roku, zapisuję w nim moje przemyślenia rynkowe, głównie analizy techniczne do których w przyszłości wracam abym sprawdził co w analizie "wypaliło", a co nie. Dzięki temu lepiej mogę stwierdzić co muszę w swojej technice poprawić, nad czym popracować i co jeszcze udoskonalić - uczymy się całe życie ;). Dodatkowo jego publiczna forma umożliwia podzielenia się moim spostrzeżeniem z innymi, którzy czasem udzielając się w komentarzach naprowadzą mnie na nowe pomysły - za to Wam bardzo dziękuję ;).

Odkąd powstał ten blog moje wyniki transakcyjne znacznie się poprawiły. Umożliwiły one sfinansowanie studiów - studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim Informatykę i Ekonometrię spec. Analitykę Gospodarczą oraz Prawo Niemieckie i Europejskie na Uniwersytecie w Kolonii (Niemcy). Obu kierunkom podjąłem się ze względu na moją pasję - rynki finansowe. Analityka Gospodarcza nauczyła mnie analitycznego myślenia, z kolei Prawo pozwoliło mi poszerzyć wiedzę z prawa finansowego/bankowego. Po ukończeniu edukacji w 2014 roku przyjąłem pracę w jednej z największych firm prop-tradingowych w Europie jako futures trader:


Obecnie jako portfolio manager odpowiedzialny jestem za strategię prowadzenia portfeli, które w ramach certyfikatu można kupić na giełdzie w Stuttgarcie i dodatkowo w 2020 roku zostałem autorem książki "Giełda, inwestycje, trading".

Prywatnie jestem osobą spokojną, jako zrównoważenie do mojego intensywnego życia zawodowego regularnie gram w tenisa stołowego oraz w szachy, lubię poznawać nowe kultury, oglądać filmy, czytać i słuchać muzyki. Jestem również członkiem SATRF (Stowarzyszenia Analityków Technicznych Rynków Finansowych), KNI (Koło Naukowe Inwestor) oraz KN Econometrics.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz