Translate my BLOG

sobota, 28 maja 2011

Cognor (COG)

Wybicie z konsolidacji dołem

24.06.2011 - 4,99

Ponieważ nastąpiło wybicie dołem z prawie trzy tygodniowej konsolidacji oraz przecięcie się linii tenkan z kinjun zadecydowałem wyjść z minimalną stratą. Sygnał sprzedaży nastąpił w chmurze co potwierdza jego siłę. Dodatkowo kurs wybił się wyraźnie poniżej 23,6% zniesienia.  Kolejne wsparcie mamy dopiero na poziomie 4,64 zł co również przemawia na chwilowe opuszczenie waloru. Na razie bym też nie szukał ponownego momentu wejścia, ponieważ cała sytuacja na giełdzie nie wygląda najlepiej. Myślę, że teraz warto obserwować cały rynek z boku i ewentualnie szukać okazji do bardzo krótkiego zajmowania pozycji - max 1 tydzień. 14.06.2011 - 5,33

Spółka wybiła się dzisiaj z tygodniowej konsolidacji i uciekła przed chmurą, co jest bardzo dobrym znakiem. Zamknięcie świeczki nad chmurą można interpretować jako sygnał kupna i powrót z nie pewniej sytuacji waloru do trendu wzrostowego.  Jeżeli jutro kurs zamknie się z podobnym wzrostem jak dzisiaj będziemy mieli potwierdzenie zmiany kierunku - z bocznego na wzrostowy. Jutrzejszy dzień może być więc decydujący. Wsparcie dzięki konsolidacji przesunęło się teraz troszkę dalej do góry - 5,05.  Opór natomiast mamy dalej na tym samym poziomie - 5,95.


  27.05.2011 - 5,2
Nastąpiło dwukrotne przebicie linii trendu (gruba przerywana linia). Mimo tego kurs dalej jest w (zwolnionym) byczym trendzie. Aktualnie cena troszeczkę spadła, co może być szansą na wejście i wzięcie udziału we wzrosty.  Linia Tenkan tuż pod linią Kinjun, co może oznaczać, że wkrótce nastąpi przecięcie się tych linii, należy więc bacznie obserwować spółkę. Rozpiętość chmury jest duża i jej granice (w miarę) proste co świadczy o silnym wsparciu na poziomie 4,92 zł. W przypadku wzrostów opór mamy na poziomie 5,95 zł. Jeżeli na kolejnej sesji będziemy świadkami wzrostów, to bądźcie pewni, że i ja wezmę w nim udział :-).

Wyniki Złomreksu 
Niedawno opublikowali wyniki za I kwartał. Wszystkie cztery spółki Złomreksu jakie przejmuje giełdowy Cognor zanotowały zyski. Wyniki tych spółek będą konsolidowane przez Cognor od 1 maja. Na wykresie powyżej przedstawiłem różnicę z I kwartału 2010 roku i 2011 roku (w mln. zł). Jak widać wszędzie odnotowali poprawę. Huta Stali Jakościowych, Ferrostal Łabędy, Walcownia Bruzdowa oraz Złomrex Metal łącznie miały w I kwartale 17,5 mln zł zysku netto przy 314 mln zł przychodów i 23 mln zł zysku operacyjnego. Pod koniec 2010 roku Złomrex - największa sieć punktów skupu złomu w Polsce szacował, że wnoszone do Cognora huty i Złomrex Metal w 2011 roku wypracują ok. 100 mln zł zysku netto. Wygląda więc na to, że plany jakie podjęli zostaną wykonane. Po sfinalizowaniu transakcji ze Złomreksem spółka będzie mogła skorzystać z tarczy podatkowej – do rozliczenia będzie około 30 mln zł. Optymalna struktura transakcji Złomrex i Cognor ma zostać ustalona do końca tego miesiąca. Wcześniej wyznaczono cenę za huty i sieć obrotu złomem  na 703 mln zł. Natomiast wycena długu Złomreksu zostanie od tej sumy odjęta z tytułu obligacji (który Cognor przejmie) – to około 500 mln zł. Podsumowując na dzień dzisiejszy fundamentalnie wygląda pozytywnie.4 komentarze:

 1. tak mi pisz więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja już kupiłem w piątek tego trochę, całą siatkę można powiedzieć

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam!
  Mam pytanie: jakiego programy używa Pan do analizy technicznej?
  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak mówiłem, w przypadku wzrostów wezmę udział no i pakiecik w poniedziałek nabyłem, zobaczymy co z tego wyjdzie...
  a do analizy używam Amibroker'a :)

  OdpowiedzUsuń