Translate my BLOG

poniedziałek, 4 października 2021

Anthem (ANTM)

Anthem jest dostawcą ubezpieczeń zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych i jest największą zarządzaną dla zysku firmą opieki zdrowotnej w stowarzyszeniu Blue Cross Blue Shield Association. Dodatkowo spółka świadczy również szereg usług zarządzania opieką dla samofinansujących się klientów, w tym przetwarzanie roszczeń, usługi aktuarialne, dostęp do sieci dostawcy, zarządzanie kosztami medycznymi, zarządzanie chorobami, programy wellness i inne usługi administracyjne. Oferuje szereg specjalistycznych i innych produktów i usług ubezpieczeniowych, takich jak ubezpieczenia dentystyczne, okulistyczne, na życie i rentowe oraz zarządzanie świadczeniami radiologicznymi.


Jej obecna kapitalizacja rynkowa wynosi ok. 91 mld. $ i zatrudnia w sumie 83 400 pracowników. Przychody w ostatnich pięciu latach rosły stabilnie 9% rocznie i jako spółka, która działa w defensywnym sektorze zdrowotnym zaliczana jest do firm typu "value" i to też oznacza, że jej wycena w oparciu o zysk powinna być stabilna - ta wycena w ostatnich ok. 15 latach utrzymywała się w przedziale 5,15 do 20,64:


Aktualny wskaźnik ceny do zysku wynosi z kolei 14 i to innymi słowami oznacza, że w tym ujęciu notuje na poziomie, który dla spółki sugeruje bardzo delikatne przewartościowanie. Wartość tej wyceny wraz z kontynuacją pozytywnej tendencji wzrostowej wyników finansowych powinien spadać (przy jednoczesnym utrzymaniu ceny akcji na zbliżonym do obecnego poziomu ceny).
 

 Długoterminowo oczekuje się zarówno kontynuacji wzrostu przychodów jak i zysku netto. Dodatkowo jako firma rozwinięta, Anthem dzieli się swoimi zyskami z akcjonariuszami w formie dywidendy, która obecnie wynosi 1,2% i na wypłatę tej dywidendy, spółka oddaje 24,1% zysków. Technicznie kurs akcji po ostatnich delikatnie większych turbulencjach rynkowych wykazała na ostatniej sesji siłę:

ANTM 04.10.2021 - 375,19 $

Chętnych do kupna akcji po cenie poniżej 375 $ rozpoznać można po długim dolnym cieniu świecy. Dodatkowo w przedziale 370-355 $ mamy wsparcie, które może służyć jako wyznacznik obrony kursu przed większymi spadkami. Jeśli ta strefa wsparcia "puści" można oczekiwać większej fali wyprzedaży wywołanej między innymi aktywacją zleceń obronnych. Dlatego krótkoterminowo kurs teraz notuje na wsparciu, które można próbować wykorzystać do zakupu, średnioterminowo, cena akcji trzyma się w trendzie bocznym z delikatną tendencją zniżkową, a w długim terminie, kurs akcji jest w trendzie wzrostowym - w ostatnich 10 latach średnioroczny wzrost ceny wynosił ok. 19,4%. Więcej danych wraz z wynikami finansowymi z minionej dekady, tradycyjnie na końcu artykułu:


Jeśli spodobała Ci się analiza i zainspirowała do dokładniejszego przyglądnięcia się spółce to zapraszam do zapisu na newsletter, w którym raz w tygodniu otrzymasz informację z nowymi analizami jakie w minionym tygodniu opublikowane zostały na blogu. Wraz z zapisem otrzymasz darmowy fragment książki "Giełda, inwestycje, trading":

Zapisz mnie na newsletter i pobierz darmowy fragment książki ->

Dla osób poszukujących dodatkowej wiedzy polecić mogę również darmowy e-book, który przygotował dzisiejszy partner wpisu: LYNX Broker. E-book ten za darmo dostępny jest na stronie brokera, do którego przejdziesz klikając na poniższy baner:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz