Translate my BLOG

wtorek, 19 lipca 2011

Tauronpe (TPE)

Dokąd zmierza Tauron?
19.07.2011 - 6,28

No właśnie, do jakiego poziomu schodzimy?  
Dzisiaj cena spółki odbiła się od 23,6% zniesienia Fibonacciego. Dotarcie do tego poziomu i udana obrona wsparcia z pewnością ma pozytywną wymowę. Na kolejnych sesjach możemy więc spodziewać się krótkiego odreagowania po ostatnich spadkach i ewentualnie wykorzystać zwyżkę do sprzedania pozostałej części posiadanego pakietu. Ponieważ ogólna sytuacja rynkowa nie wygląda zbyt optymistycznie, kolejne spadki po przebiciu aktualnego wsparcia mogą sięgnąć do dołka z stycznia tego roku.  
Korekta i odbicie od ważnego wsparcia potwierdzone zniesieniem Fibo
01.07.2011 - 6,55
 
Cena akcji przebiła istotny poziom - 6,72 zł. Niestety ale bykom nie starczyło sił na atak do historycznego szczytu z grudnia 2010 roku i po kilkudniowej konsolidacji doszło do korekty gdzie cena odbiła się od ważnego wsparcia potwierdzonym zarazem 50% zniesieniem Fibonacciego (o którym zresztą pisałem wcześniej (wyżej)). Możemy więc mówić o udanej obronie wsparcia. 
Niestety ale na wykresie Ichimoku pojawił się negatywny sygnał - przecięcie się linii Tenkan sen z Kinjun sen (nie musi nastąpić przecięcie do wygenerowania sygnału, wystarczy jak będą one na tym samym poziomie). Podsumowując mamy udaną obronę wsparcia i zarazem sygnał sprzedaży. Przebicie kluczowego poziomu (6,45 zł) byłoby możliwym początkiem do silniejszej korekty na walorze. W przypadku wzrostów pierwszy słabszy opór mamy na najbliższym zniesieniu Fibo, oraz w okolicach 6,75 zł.

Co tam u Taurona?
07.06.2011 -  6,68


Kurs nadal jest w silnym trendzie wzrostowym. Opory wyznaczone za pomocą zniesień Fibo zostały pokonane, kolejny opór mamy na poziomie 6,72 zł. Po przebiciu tej bariery będziemy mieli prawdopodobnie już ruch w kierunku historycznych szczytów - okolice 7 zł. Aktualnie trochę niebezpiecznie wyglądają oscylatory. Między innymi RSI zbliża się do punktu wykupienia. Myślę ale, że gdyby miało dojść do korekty to zatrzymamy się w okolicach 50% Fibo, od tego poziomu powinniśmy się z powrotem odbić. 25.05.2011 - 6,6

Krótko odświeżę aktualny stan spółki. Tak jak pisałem wyżej kurs troszkę cofną, w komentarzach napisałem, że cofnie do około 6,48 stopa proponowałem na poziomie 6,44. Niestety o jeden grosz się pomyliłem :P. Cena spadła do 6,43 w poniedziałek, ale po dwóch dniach znowu mamy 6,6. Linia Tenkan wyznaczyła nam wsparcie na poziomie 6,41 gdzie również powinniśmy postawić zlecenie obronne. Podsumowując dalej wierzę w wzrosty i mam nadzieję,  że już niedługo wrócimy do rekordowych poziomów z grudnia - okolice 7 zł.


19.05.2011 - 6,58


No i wybicie nastąpiło :). Są spore szanse na powrót do starych szczytów - okolice 6,95. Fundamentalnie też zielono - Tauron chce jeszcze w tym kwartale podpisać umowę z EBI ws. pozyskania 500 mln. zł na dwa projekty. Mieliśmy teraz tydzień ciekawych informacji ze spółki i tym samym tydzień pełen zieleni dla Tauron'u. Co będzie dalej? Być może troszkę cofnie ale w perspektywie kilku tygodni raczej ruszy elegancko do góry :).


17.05.2011 - 6,31


Krótko: jest szansa na wybicie, świeczka przebiła chmurę oraz linię trendu. Linia tenkan i kinjun na tym samym poziomie, wniosek: jeśli cena na dzisiejszej sesji zamknie się na zielono powstanie sygnał kupna z neutralną siłą. Przejście nad kanał (przerywana niebieska linia) mogłoby sugerować zmianę trendu - z bocznego na wzrostowy.

9 komentarzy:

 1. zamknął się na zielono!:) co robimy Panie majster?:)

  działamy czy się wstydzimy?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sygnał kupna pojawił się już wczoraj przy kursie 6,43, a ja sprzedałem za 6,42 :/. Sam dokładnie nie wiem czemu, może dlatego że kisiłem tego Taurona od początku roku i już na niego patrzeć nie mogłem...
  a czy działamy każdy powinien sam za siebie zadecydować, wszystkie sygnały ale wskazują na to że przechodzimy (nareszcie) z powrotem do trendu wzrostowego

  OdpowiedzUsuń
 3. a dzisiaj lekko na czerwono:) ale nie ma co marudzic, trzeba poczekac do konca sesji

  OdpowiedzUsuń
 4. No, Daniel też napisał że prawdopodobnie troszkę cofnie, ale w perspektywie kilku tygodni powinien pójść up :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam

  Ja trzymam od debiutu + dobralam troszeczke po 6,10 , ale jak ma sie cofnac to wole sprzedac i odebrac nizej :)

  Anka

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też trzymam z przerwami od debiutu :) Wobec tego wszyscy trzymamy kciuki za 6,95 :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Cofnięcie widzę max do poziomu 6,48 - najbliższy opór. Stopa proponowałbym na 6,44-6,47 :)

  OdpowiedzUsuń
 8. wsparcie pięknie wytrzymało :)

  OdpowiedzUsuń
 9. do jakiego poziomu schodzimy? 5.90?

  OdpowiedzUsuń