Translate my BLOG

czwartek, 25 lipca 2013

USD/JPY

USDJPY w trójkącie 
25.07.2013 - 99,564
 

Krótko: USDJPY znajduje się w trójkącie co może dać sygnał na zmianę kursu o blisko 320 pipsów. W przypadku wybicia w górę potencjalny zasięg równy byłby szczytowi z maja. Gdybyśmy zaobserwowali wybicie dołem cena mogła by dojść do 96,2 $ za ¥. Rozsądne przyłączenie do ruchu widzę dopiero po wybiciu. 

4 - letnia linia trendu spadkowego przebita
24.02.2012 - 80,82
 Na początku lutego USD/JPY przebił czteroletnią linię trendu spadkowego co dało nam pierwsze oznaki na możliwe odwrócenie długoterminowego trendu. Dodatkowe zapewnienie do tego odwrócenia daje nam ostatnie przebicie dwóch wybijających świec 4 sierpnia i 31 października (interwencja japońskiego banku centralnego). Całkiem możliwe, że efekt tej interwencji widzimy dopiero teraz...
Kolejne istotne opory tworzą wcześniejsze dołki i szczyty. Ostateczne potwierdzenie odwrócenia powinniśmy mieć po przebiciu kluczowego poziomu, który znajduje się w okolicach 85,5 jenów za dolara.


Przy dolnym ograniczeniu konsolidacji - szukamy potwierdzenie wejścia na wskaźniku
27.01.2012 - 76,673

Na USD/JPY mamy obecnie bardzo ciekawą sytuację - kurs od listopada ubiegłego roku znajduje się w konsolidacji. Wszystkie dotarcia do dolnego lub górnego ograniczenia dawały wiarygodne sygnały wejścia, których potwierdzenie mieliśmy na wskaźniku RSI. W chwili obecnej kurs znajduje się bardzo blisko wsparcia. Podobnie i tym razem RSI potwierdza możliwe odbicie (należy pamiętać, że sygnał kupna/sprzedaży mamy dopiero po wyjściu ze strefy wyprzedania/wykupienia). Jest tu duża szansa na spory zarobek. Take Profit możemy ustawić około 14 razy wyżej niż Stop Loss. Jednak ja zalecam w czasie odbicia zamykanie części pozycji na oporach, gdzie ostatnią część najlepiej sprzedać na górnym ograniczeniu konsolidacji. W przypadku przebicia wsparcia powinniśmy zaobserwować gwałtowny ruch spadkowy w kierunku 76,1 i 75,54. Jednak ja zakładam zatrzymanie się kurs na wsparciu i walkę z nim, pozycję najlepiej zająć po wybiciu ze strefy wyprzedania na wskaźniku.

1 komentarz: