Translate my BLOG

niedziela, 5 sierpnia 2012

Bycze spółki na 2012 rok po minionym lipcu + nowe akcje wybrane przez czytelników

Jak co miesiąc czas znowu odświeżyć stan portfela "Byki 2012". W minionym miesiącu portfel opuściły dwie spółki i związku  z tym na początek nowego miesiąca ich miejsce miały zająć nowe dwie. Tym razem wybór należał do czytelników (Kandydaci do portfela "Byki 2012") - w ankiecie zapytałem jakie akcje powinny znaleźć się w portfelu. Najpierw chciałem podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w tej ankiecie.  W sumie oddano 68 głosów, a wyniki tych głosów są następujące:

Apator: 21 głosów
Zetkama: 10 głosów
Neuca: 7 głosów
Energoins: 13 głosów
Inna: 17 głosów

Najwięcej głosów uzyskały Apator i jakaś inna spółka. Z tej innej największe zainteresowanie rozgrzała spółka Wawel i dlatego też ten walor ponownie wrócił do portfela. Niżej przedstawię krótko ich wykresy:

Apator 03.08.2012  - 27

Od dłuższego czasu jesteśmy świadkami solidnych wzrostów. Obecnie kurs dotarł do bardzo ważnego oporu (podwójny szczyt z października 2006 oraz 2007). Uważam, że najlepszy sygnał kupna otrzymamy po zamknięciu świecy powyżej tego oporu - będzie to znak na kontynuację hossy. Dlatego moment zajęcia pozycji ustawiłem po przebiciu tego poziomu.

Wawel 03.08.2012 - 625,5

Kolejna akcja wybrana przez Was to Wawel. Już raz pojawiła się ona w portfelu, ale zbyt ciasny Stop Loss zabezpieczył zysk zamykając tą transakcję. Najlepszy moment wejścia otrzymamy w czasie korekty. Jednak zrobię tak jak wcześniej (dla uwiarygodnienia prowadzenia tego portfela) moment zajęcia pozycji ustaliłem po kursie opublikowania tego wykresu (kupiony został na ostatnim zamknięciu).


Wracając do starych spółek z portfela w dwóch akcjach krótkoterminowa sytuacja techniczna się dosyć znacząco zmieniła:

Eurocash 03.08.2012 - 38

Pierwszą spółką w której możemy zaobserwować zmianę jest Eurocash. W chwili obecnej powstała formacja trójkąta zniżkującego, która w zasadzie jest formacją kontynuacji trendu. Jednak do wybicia doszło dołem. Potencjalny zasięg wskazuje na okolice 33 zł. Pocieszające może być to, że wolumen nie potwierdza  chęci realizacji tego wybicia. Mimo tej negatywnej wymowy zadecydowałem, że przetrzymam walor i zobaczę jak się to dalej rozwinie...


Zamet 03.08.2012 - 2,14

Kolejną spółką z chwilowo nie pocieszającą kondycją techniczną jest Zamet. Potencjalny zasięg wybicia z konsolidacji mogliśmy zmierzyć wykorzystując formację prostokąta, który wskazywał na okolice 2,15 zł. Jednak korekta ta okazała się troszkę głębsza. Ponieważ przebiliśmy wyznaczony w ten sposób poziom wystawiłem spółkę na sprzedaż które nie zostało zrealizowane (kurs nie zawrócił wystarczająco wysoko). W chwili obecnej kluczowym wsparciem jest ostatni dołek. Jeżeli zostanie on pokonany otrzymamy potwierdzenie możliwego odwrócenia trendu. Na razie walor dalej trzyma się w portfelu.


LPP 03.08.2012 - 3315

Następna spółka - LPP wygląda już troszkę lepiej. Tutaj lipiec też był miesiącem korekty, jednak korekta ta nie zagraża średnioterminowemu trendu - kurs dalej trzyma się w kanale.


Sanok 03.08.2012 - 18,99

Ostatnia spółka z portfela to Sanok. Nie ma tu dużo do pisania - kurs dalej trzymają ograniczenia kanału wzrostowego.


Krótko podsumowując:
Lipiec to miesiąc małej korekty w portfelu. Całość na wykresie prezentuje się następująco:Od chwili powstania portfela jego wartość wzrosła o 10,09% przy czym wartość WIG'u w tym samym czasie wzrosła o 7,29%. Głównym motorem napędowym dla portfela jest spółka Sanok, która od momentu zakupu wzrosła o prawie 19%. Za to spółki hamujące chwilową hossę w portfelu są Zamet oraz Eurocash.

5 komentarzy:

 1. No to jestem ciekawy (akurat proponowałem Apator i Wawel (przy tym Wawel sam posiadam)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię Pana analizy, jedne z niewielu w sieci, które na prawdę warto na bieżąco czytać :)
  Gratuluję sukcesów, a szczególnie analizy Ropy, która umożliwiła zyski jak z filmu - w jednej transakcji nadrobiłem ok 80% strat z całego zeszłego roku (przy tym zainwestowałem tyle co zawsze) jednocześnie tak jak Pan zawsze podkreśla stosunek ryzyka do dochodu umożliwił że spałem bardzo spokojnie :)
  Jeszcze raz gratuluję i dziękuję za analizy
  Życzę miłego wypoczynku na urlopie :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Lepszy zarobek niż robi mój fundusz...
  Może przeniosę swoje pieniądze do bloga :P
  Pozdrawiam Tomek ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepsze fundusze krajowych akcji w ciągu 6 miesięcy zarobiły ok 15% (trzy fundusze), w sumie w tych sześciu miesiącach tylko 46 funduszy zarobiło reszta (132 fundusze) straciły. Podsumowując na tle funduszy portfel blogowy bardzo dobrze sobie radzi ;)
  Pozdrawiam GPW.AKCJE.PLUS.PL

  OdpowiedzUsuń