Translate my BLOG

sobota, 5 października 2013

Czy opisane miesiąc temu akcje faktycznie warto było posiadać?

Dokładnie miesiąc temu dodałem post w którym przedstawiłem listę spółek które warto byłoby mieć w portfelu (link). Pomyślałem sobie, że odświeżę tą listę by sprawdzić, czy moje tytpy były trafne:

Zacznę od szerokiego rynku - w ciągu ostatniego miesiąca WIG wzrósł o 10,41%, co znaczy że dla wytypowanych spółek poprzeczkę podniósł dosyć wysoko...

Z spółek które pojawiły się na liście najwięcej zyskał Kinopol (29,19%), najmniej Zetkama (1,29%), jednak aby ocenić czy wybrane spółki były faktycznie dobrym wyborem najlepiej wyliczyć ich średnią stopę zwrotu:


Średnia stopa zwrotu z wybranych spółek wynosi 14,9%, co znaczy że rynek został pokonany, wynik można więc uznać za satysfakcjonujący. Nie będę przedstawiał ich szczegółową sytuację techniczną, gdyż w dłuższym horyzoncie czasowym kondycja tych spółek się nie zmieniła - uważam, że spółki mają jeszcze większy potencjał wzrostowy.

14 komentarzy:

 1. Hello, z podanych spółek moim zdaniem cdr i asbis maja spory potencjał wzrostu, jezeli chodzi o cdr to spółka na dłuższy termin ale asbis w krótkim czasie powinnien dać zarobić poczekajmy na wyniki i jak wszsytko pojdzie ok to podnosza prognozy 9-10zl jeszcz w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CDR i ASB są z tego samego sektora, jak już to ja bym brał tylko jedną z nich, by w zdywersyfikować portfel :)

   Usuń
 2. Hej...gratlujace! a jak widzisz owe spolki w kontekscie sytuacji w USA?

  OdpowiedzUsuń
 3. witaj Daniel
  prosze rzuc okiem na aktualna sytuacje na Grupie Azoty;
  mysle, ze wkrotce koniec kosolki i atak na nowe szczyty - moze i 100 na koniec roku w zasiegu?
  caly czas Rosjanie beda tu mieszac, walka o kazda akcje, a co za tym idzie kurs powinien isc do gory;
  sama spolka jest godna uwagi w perspektywie 2-3 lat moze byc tu grubo

  OdpowiedzUsuń
 4. Też miałem w portfelu we wrzesniu CCC. Udało mi się zrobić z nich kilk aprocent.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję
  Czytałem na jakimś zagranicznym blogu zachowanie rynków w kontekcie właśnie government shutdown - z danych historycznych wynikło, że rynki ...rosły (średnio 2%). Samemu pod tym względem jeszcze rynków nie analizowałem więc na razie opieram się tylko na czyiś badaniach. Spółki swoje dalej trzymam, zlecenia obronne pilnują wypracowane zyski.

  ATT - na razie wisi w trendzie bocznym, kupować można przy jego dolnych ograniczeniach, lub jak wybije na zamknięciu świecy powyżej wcześniejszego szczytu. Fundamentalnie spółką tą się jeszcze nie zajmowałem, więc na razie trudno określić mi jej dłuższą perspektywę (powyżej 2 lat).

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja zastanawiam się czy to nie jest już odpowiedni moment na zakupienie akcji Eurocash, Integerpl i Amica. Co o tym sądzisz Danielu?

  OdpowiedzUsuń
 7. W zależności na jaki okres planujemy inwestycję.
  Ja na Eurocashu nadal cierpliwie czekam (albo na zejście do opisanych poziomów z analizy: http://at-trader.blogspot.com/2012/03/eurocash-eur-analiza-techniczna.html, albo na pierwsze sygnały powrotu do głównego trendu).
  Integer obecnie na wsparciu - kupować myślę można, stosunek ryzyka do dochodu atrakcyjny
  Amica - też dobrze wygląda, ważne wsparcie na poziomie 100 zł :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Boryszew wygląda bardzo obiecująco. Śledzisz? Rozważasz możliwość wejścia?

  OdpowiedzUsuń
 9. Spółki wyglądają dobrze, jednak chyba warto się wstrzymać z kupnem do czasu zakończenia zamieszania w USA. Tak dla bezpieczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zagrożenie ze strony USA oceniam na znikome, mimo wszystko należy o nim pamiętać... Gdyby miał się ale spełnić ten najgorszy scenariusz to dla inwestorów była by to świetna okazja do stosunkowo łatwego zarobienia dużych pieniędzy, należało by tylko odpowiednio szybko zareagować...

  Notowania nie śledzę - spółki analizuję najczęściej po sesji. Borkiem się ostatnio nie zajmowałem. Wcześniej też odpowiadałem na pytania dot. tej spółki, pisałem że widzę szansę na wzrosty do ok. 64 gr :)

  OdpowiedzUsuń
 11. jak oceniasz CDR ? ostatnio leci w dol....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ostatniej aktualizacji portfela pisałem o tej spółce: http://at-trader.blogspot.com/2013/10/bycze-spoki-po-rozhustanym-wrzesniu.html
   Ogólna sytuacja spółki opisana w ostatnim podsumowaniu portfela się nie zmieniła :)

   Usuń
 12. Dzięki za komentarz, dawno nie trafiłam na tak rzeczowego bloga.

  OdpowiedzUsuń