Translate my BLOG

piątek, 11 października 2013

Grupa DUON SA (DUO)

Wybicie potwierdzeniem kontynuacji wzrostów?
11.10.2013 - 1,55

Niedawno sprzedałem walor, który miałem w portfelu (link). Dzisiaj spółka wybiła ponad wcześniejsze szczyty potwierdzając kontynuację wzrostów i możliwy atak do okolic 2 zł. Z mojego punktu widzenia muszę przyznać, że jest to troszeczkę frustrujące, gdyż dobrze przepowiedziałem silny ruch wzrostowy ale nie potrafiłem go wykorzystać. Czas więc na analizę błędów:

Po pierwsze w analizie z 30.09 (wykres: link) źle wyznaczyłem linię trendu, w wyniku czego błędnie wybrałem moment wyjścia. 

Po drugie: istotnym sygnałem był rosnący wolumen, który po fazie kumulacji potwierdza odwrócenie wcześniejszego trendu, wcześniej nie przywiązywałem do niego większej wagi, a był to ważny sygnał potwierdzający chęć do dalszych wzrostów. 

Po trzecie: źle zarządzałem pozycją - trend rosnący, coraz to wyższe dołki i wyższe szczyty, za wczesna sprzedaż.

Wnioski: nie naciągać linię trendu - rysować ją po wyraźnych dołkach, lepiej wyznaczać poziomy obronne, przy grze z trendem wychodzić po sygnałach jego odwrócenia (nie w korekcie) i zwrócić uwagę na średnią zmienność by łatwiej zarządzić pozycją.

7 komentarzy:

 1. Jakim programem robiłeś wykres?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze, że o tym piszesz - najważniejsze w tradingu jest ciągłe poprawianie swoich umiejętności i w przypadku nie udanej transakcji przeanalizować transakcję dlaczego nie wyszło.
  Właśnie po takich analizach można poznać, czy trader jest dobry, czy przyznaje się do błędów i czy szuka odpowiedzi na "dlaczego nie wyszło". Gratulacje! Tak trzymaj i życzę dalszych sukcesów (widziałem, że portfel nieźle sobie radzi, mimo nie udanej od czasu do czasu transakcji).
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak wysoka skuteczność, tak wysokie zyski, tak niskie straty z transakcji nieudanych, tak niskie obsunięcie kapitału i mimo tego jeszcze analiza błędów. Gdybym miał chociaż w połowie takie wyniki chyba nie zajmowałbym się nieudanymi transakcjami bo to po prostu należy do tradingu. No ale pewnie tak jak przedmówca pisał, dobry trader analizuje nieudane transakcje, żeby dowiedzieć się dlaczego nie wyszło. Widzę, że mimo małych sukcesów jakie mam, muszę się jeszcze sporo uczyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Człowiek się uczy na błędach grunt to umieć się do nich przyznać ;) Tak trzymaj robisz świetną robotę na tym blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki pogląd na Duon? Tylko korekta czy powazniejszy spadek?

  OdpowiedzUsuń