Translate my BLOG

niedziela, 30 listopada 2014

Bycze spółki po listopadzie 2014

Miniony miesiąc to jeden z najlepszych miesięcy od lat... dla rynków zagranicznych - DAX zyskał ponad 10%, NIKKEI prawie 14%, NASDAQ ok. 6%, CAC ok. 7%, a nasz rodzimy rynek: WIG w tym samym czasie zachował się zupełnie odwrotnie tracąc w ujęciu miesięcznym nieco ponad 1%. Mimo tego portfel "Byki", który działa tylko na polskim rynku zdołał w listopadzie zwiększyć swoją wartość zyskując 2,3% (dla przypomnienia portfel od dłuższego czasu jest nastawiony bardzo defensywnie i obecnie składa się z tylko jednej akcji, która stanowi ok. 8% całości portfela). Historia wartości tego portfela na tle swojego konkurenta (WIG'u) przedstawia się następująco:Skład portfela z ostatniej aktualizacji bez zmian:

Kruk 28.11.2014 - 116.45

Spółka stabilnie zyskuje na wartości, jak dotąd moment zakupu okazał się bardzo dobry, gdyż wszelkie korekty po nabyciu akcji miały charakter płaski. Ułatwia to zarządzanie pozycją i zapewnia możliwe długie uczestnictwo w trendzie. Obecnie brak sygnałów do zamknięcia pozycji, więc dalej będzie trzymać się w portfelu. Wypracowane zyski pilnuje zlecenie obronne, które uplasowane zostało ponad poziom wejścia. 

Więcej na temat portfela można znaleźć w zakładce "Portfel Byki (akcyjny)" - wszystkie aktualizacje na bieżąco wprowadzane są w kolejnych wpisach.

4 komentarze:

 1. Witam,

  Danielu a jak postrzegasz spolke Kernel? Spadki wyhamowały a ostanio nawet zaczęly sie wzrosty. Uważasz ze to tylko małe odreagowanie czy poczatek wzrostó na tej spółce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe poziomy wejścia widziałbym po przebiciu 35 zł. Wcześniej podobne silne wzrosty też już mieliśmy (04.2013, 03.2014, 06.2014), a one zakończyły się nieudaną zmianą trendu...

   Usuń
 2. Witam Danielu,

  Chciałbym się zapytać, jak oceniasz akcje spółki TELL?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tell, krótko: kupując siłę wejście widziałbym dopiero po przebiciu 13,5 zł, kupując słabość okazję widziałbym natomiast w okolicach 9,5 zł, wszystko między tymi cenami uważam za słaby zakup gdyż nie mamy zbytnio możliwości dobrze zarządzać tą pozycją

   Usuń