Translate my BLOG

niedziela, 4 października 2015

Sugar No. 11 (SB.F)

Czy cukier nie miał przypadkiem spadać o_0?
02.10.2015 - 13.53

Cukier wykiwał kilku techników: po odbiciu od ważnego oporu (opisywany wcześniej (niżej)) cena zawisła i w zawrotnym tempie wybiła ponad wcześniejszy szczyt, który razem z górnym ograniczeniem kanału spadkowego tworzył istotny opór. Obecnie kurs stoi przed kolejnym oporem, które może zmusić do lokalnej korekty, przy tym wsparcie powinien tworzyć ten wcześniejszy szczyt. Fundamentalnie dynamiczny wzrost kursu spowodowany jest (ponoć) suszą w Brazylii. W dłuższym ujęciu czasowym jeszcze za wcześnie na stwierdzenie czy to już odwrócenie trendu, najlepiej poczekać na korektę i zobaczyć czy kolejny impuls wybije wcześniejszy opór.


Powrót do trendu
 18.09.2015 - 11,7

Dzisiaj dla odmiany jeden z rynków który traduje w pracy - NYBOT Sugar No 11. Myślę, że dużo nie trzeba tu opisywać, cena stabilnie trzyma się kanału spadkowego, korekta wzrostowa zatrzymała się przed tzw. zmianą biegunów w połączeniu z górnym ograniczeniem kanału. Na obecną chwilę wszystko przemawia za testem wsparcia z ostatnich lokalnych dołków w okolicach 11 $. Przebicie tego poziomu powinno potwierdzić kontynuację głównego trendu. 

13 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Co to za róznica czy spadki, czy wzrosty, zarobic mozna na jednym i drugim :)

   Usuń
 2. dokładnie ja zarobiłem 7% przez ostatnie dwa miesiące :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak to pięknie w kanale chodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy można się Daniel zapytać jak inwestujesz zawodowo (w pracy na etacie w sensie)? Czy decyzje kupna i sprzedaży podejmujesz w oparciu o raczej proste rzeczy jak strefy wsparcia i oporu, linie trendów, kolejne szczyty i dołki i analiza wolumenu? Czy może jednak coś bardziej wyszukanego - jakieś wskaźniki i oscylatory? Jeśli oczywiście możesz zdradzić taką "tajemnicę". Z góry dzięki za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak traduje zawodowo, mam normalną umowe o prace. Trading ten wygląda zupełnie inaczej niz taki trading "domowy", polega on bardziej na budowie strategii: fly'je condory, zwykle hedge. Ja traduje akurat duzo kierunkowo i strategie buduje dopiero jak cena mi zaczyna uciekać w zła stronę. Traduje duzo z at z palaczniem pa na drabinkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie rozumiem z tego co napisałeś ;) ale widzę, że to nieco inne inwestowanie niż "domowe" jak napisałeś. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź. Pozdr

   Usuń
 6. Cze, a zdradzisz jakie instrumenty tradujesz i jakim wolumenem?

  OdpowiedzUsuń
 7. Różne rynki, wolumen zależny od wynikow tradera na danym rynku, ja na cykrze np. moge max stawić 4 lot, ale wraz z zyskami moge dokładać (piramidowac), najwiecej traduje: cocoa max 5 lot, coffee c max 4 lot, dax max 20 lot, bund max 30 lot, fgbx max 15 lot i jeszcze kilka innych. Ogolnien mam klip od 4 do 30 lot.

  OdpowiedzUsuń
 8. Analiza DAX i SP500:

  http://myalterfinance.blogspot.com/2015/10/analiza-indeksow-cz3.html

  OdpowiedzUsuń
 9. A zastanawiali się kiedyś Państwo nad szybszą formą inwestowania. Osobiście polecam inwestowanie w kursy walut. Pomimo, że nie jest to łatwa forma inwestowania ponieważ dobywa się ona dużo szybciej niż na akcjach czy kontraktach, przynosi nie mniejsze zyski w krótszym czasie. Jeśli chcą Państwo poczytać o tym więcej zapraszam do lektury: http://fx-momentum.com/pl/index.html
  Fx-Momentum

  OdpowiedzUsuń
 10. Hej Daniel co słychać w świecie poważnych inwestycji. Jakoś cicho na blogu czy coś się szykuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja nic nie szykuje, ale moze juz w krotce rynek cos przyszykuje - od grudnia uważać na stopy procentowe ;)

  OdpowiedzUsuń