Translate my BLOG

sobota, 31 października 2015

Bycze spółki po październiku 2015

Miesiąc się skończył więc tradycyjnie czas na kolejne podsumowanie portfela: w minionym miesiącu Portfel "Byki" podbił do swojego nowego historycznego szczytu zyskując od początku jego założenia 122,1%, gdzie w tym samym czasie benchmark (WIG) zarobił 32,87%. Na wykresie cała historia wygląda następująco:
Skład portfela w październiku się nie zmienił, pozostały dalej te same: Eurocash, Kruk oraz Ciech. 

Kruk 30.10.2015 - 183,95

Pierwsza z omawianych akcji jest Kruk, technicznie trend dalej aktualny, obecnie przy swoim historycznym szczycie. Wybicie powyżej 190 zł może więc dać ładny impuls do kolejnych rekordów cenowych. Wsparcia krótkookresowe to 180 zł oraz 170 zł, w średnim terminie warto obserwować 160 zł, z kolei wybicie poniżej 150 zł mogłoby dać ostrzeżenie do chęci odwrócenia trendu. 


Eurocash 30.10.2015 - 52,19

Kolejna spółka: Eurocash w zawrotnym tempie porusza się w stronę swoich szczytów z 2013 roku (okolice 68 zł). Na chwilę obecną nic nie przemawia za zbliżającą się korektą, ale jak ona wystąpi może mieć dosyć agresywny charakter (możliwie, że pojawi się formacja V). Główne wsparcia tworzą ostatnie dołki. 


Ciech 30.10.2015 - 74,79

Ostatnia ze spółek trzyma się w portfelu już od kwietnia i jak na razie nic nie przemawia za tym aby się jej pozbywać. Obecnie kurs walczy z oporem i jak go pokona może pojawić się ładny impuls wzrostowy.


Na kolejny miesiąc nie planowałem jak dotąd zakupu kolejnych spółek, ale to może się z dnia na dzień zmienić. Myślę, że warto dalej obserwować akcje, które opisywałem ponad miesiąc temu ("Top kandydaci do portfela") - jeśli dojdzie nowa akcja to najprawdopodobniej któraś z tej listy. 

Dla osób, która nie śledzą na bieżąco historię portfela, a chciały by ją poznać, można to zrobić w zakładce "Portfel Byki (akcyjny)".

12 komentarzy:

 1. Czeka nas rajd św. Mikołaja?

  http://myalterfinance.blogspot.com/2015/11/analiza-indeksow-s-dax-wig20.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć Daniel, mam do ciebie pytanie - chce kupić akcje vivid ale nie wiem po jakiej cenie się ustawić, ostatnio mocno wzrosły i licze na lekką korektę. Możesz napisać gdzie Ty byś się ustawiał?

  OdpowiedzUsuń
 3. To gdzie ja bym się wstawił raczej nie ma znaczenia, bo każdy ma swój sposób gry, metodę zarządzania pozycją, okres czasu dla jakiego planuje inwestycje, zakładane początkowe ryzyko, procent zaangażowanego kapitału itd. :P
  Jeśli chodzi o samą spółkę to nie ma co dużo opisywać - jest wybicie i mocny impuls, ja bym raczej do pędzącego pociągu nie wsiadał, jeśli masz view wzrostowe to może warto przyczaić na korektę i wchodzić w okolicach wcześniejszych szczytów albo dołków, dla bardziej ambitnego wejścia (na dłuższy okres) może spróbować wykorzystać średnią EMA150 do wykresu dziennego - w miarę trzyma cenę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Danielu .
  Mógłbyś spojrześ na odradzającego się Skotana? Byłbym wdzięczny za wykresy metodą Ichimoku uwzględniając interwał dzienny i tygodniowy z zaznaczeniem istotnych poziomów , tak jak kiedyś zrobiłeś to na moją prośbe Midasie. Z góry dziękuję .Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Ja również poproszę czy mógłbyś spojrzeć swoim okiem na spółki bytom, duon i kęty? co o nich sądzisz?

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepraszam Was, ale nie będę miał teraz czasu, żeby przygotować bardziej szczegółową analizę. Króciutko tylko tu odpowiem jakie ja mam na te akcje view:
  SKOTAN: ryzyko dużej zmienności procentowej, trend wzrostowy, ale wybicia w górę dynamiczne (brak stabilności), w dłuższym okresie możliwie że trend się odwraca (do wzrostowego) i kurs powoli zacznie się stabilizować.

  BYTOM i DUON: niedawno dodawałem na blogu krótkie analizy tych spółek, one są oczywiście dalej aktualne , link: http://at-trader.blogspot.com/2015/09/top-kandydaci-do-portfela-akcji-byki.html

  KĘTY: średnioterminowo w trendzie spadkowym, szczyty i dołki tworzą odpowiednio opory i wsparcia, w dłuższym okresie (kilkuletnim) okolice 260 i 240 zł mogą zadecydować, czy główny trend zostanie utrzymany.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć Daniel, pokusisz się o aktualizację ciekawych spólek po tych ostatnich spadkach? Jak się zapatrujesz na ogólną sytuację u nas i na świecie? U nas jest armagedon na dużych spólkach, mniejsze się trzymają. Kwestia jak my się zachowamy gdy na zachodzie zaczną się spadki.

  Pozdrawiam Jason

  PS Co ty na jakieś nieformalne spotkanie z czytelnikami bloga? :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Podłączam się pod pytanie i dołączam 'co dalej z Krukiem'?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Sorki, ale raczej nie bede mial czasu poswiecic sie nowym wpisom, raczej po drugiej polowie grudnia dopiero cos dodam nowego na bloga. Jesli chodzi o polski rynek, to mysle ze bedziemy teraz troche odreagowywac.Kruk zwalnia tempo, ale w szerszym ujeciu dalej jest w trendzie wzrostowym.

  Odnosnie nieformalnego spotkania, jeszcze o tym pomysle.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak zwykle świetna analiza Daniel! dzięki :)

  OdpowiedzUsuń