Translate my BLOG

niedziela, 28 czerwca 2020

11Bit Studios (11B)

Inwestycja w momentum
11B 26.06.2020 - 604 PLN

Dawno nie pisałem o polskiej spółce więc dzisiaj nadrobię to obiecującą firmą z sektora gamingowego - 11Bit Studios. Firma powstała w 2009 roku, jej obecna kapitalizacja rynkowa wynosi ok. 1,38 mld. zł i należy tym do pierwszej dziesiątki największych spółek gamingowych w Polsce. Spółka działa w segmencie gier indie, tzn. na produkcję nowego tytułu nie przeznaczają ogromnych budżetów. Pozwala to osiągać dużo wyższe stopy zwrotu niż przy konkurencyjnych firmach gamingowych produkujących tzw. triple-A games.

Dla przykładu: gra GTA V, najlepiej zarobiona (nominalnie) gra w dotychczasowej historii, firmy Take-Two Interactive w produkcji kosztowała 265 mln. $ i po pięciu latach wygenerowała ok. 6 mld. $ obrotu, całkowity zwrot wyniósł więc 2164%. Gra This War of Mine firmy 11Bit Studios kosztowała natomiast ok. 2,25 mln. zł i po pięciu latach przyniosła 101,25 mln. zł przychodu, a tj. 4400% zwrot z inwestycji w produkcję!

Spółka ma więc bardzo wysoką marżę netto i w dodatku dynamicznie się rozwija. W stosunku do pierwszego kwartału poprzedniego roku, obroty spółki wzrosły o ponad 100%, a na najważniejszym rynku gier (USA) wzrost ten wyniósł 155%:


Jeśli więc z sukcesem zaaklimatyzuje się w USA, firmę w kolejnych latach może czekać jeszcze bardzo ciekawy okres dalszego rozwoju. Gdyby to było mało: spółka jest bardzo nisko zadłużona, a to przy firmach silnie rozwijających się jest rzadkością.


Licząc od debiutu rynkowego na giełdzie NewConnect (2010), akcje firmy wzrosły o ponad 15 000%. Również po przejściu na główny rynek GPW, spółka utrzymuje tempo wzrostów i na tą chwilę trudno znaleźć jakiekolwiek argumenty, które mogłyby sugerować zbliżający się koniec dalszych sukcesów. Wyniki finansowe spółki z ostatnich dziesięciu lat tradycyjnie zamieszczam na końcu:
Na koniec krótka zapowiedź: jestem w trakcie rozwijania blogowego sklepu i oprócz książki niebawem dojdą kolejne pozycje. Wraz z drugim wydaniem książki, zamierzam również dodać ebook. Dla wszystkich czytelników bloga, którzy zapisali się na darmowy newsletter, oraz dla osób które już kupiły moją książkę, ebook będzie po niższej cenie. Planowana premiera elektronicznej wersji książki ustalona została na ostatni kwartał bieżącego roku.
https://sklep.pamietnikgieldowy.pl/produkt/gielda-inwestycje-trading/


.

13 komentarzy:

 1. Sukces gwarantowany, bo najbardziej konkretna książka roku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Daniel, w takim razie dlaczego 11 Bit nie jest jeszcze w portfelu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Portfel byki jest portfelem tradingowym i w nim nabywam spółki według sygnałów technicznych. Poza tym w portfelu tym już są 2 spółki gamingowe, które w sumie stanowią ok. 30% wartości tego portfela (TEN i CDR). Jednak dla tradingowej pozycji kolejna gamingowa spółka nie jest przeszkodą, jeśli dostanę dobry sygnał zakupu, 11B dołączy do "Byków" ;)

   Usuń
 3. Masz w promo na - 10% teraz:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest sygnał zakupu ;) może na wsparciu po 500...

   Usuń
  2. No ładnie leci w dół. Może zakupie pakiecik.

   Usuń
  3. Nie, jeszcze nie kupiłem.

   Usuń
  4. No ja się dzisiaj skusiłem.

   Usuń
  5. Oby teraz znało tylko jeden kierunek - w górę! ;)

   Usuń
 4. Daniel z jakiego źródła (i czy darmowego) bierzesz te zestawienie wyników po niemiecku?

  OdpowiedzUsuń