Translate my BLOG

wtorek, 15 lutego 2022

Costco Wholesale Corporation (COST)

Ostatni wpis na blogu pojawił się ok. dwa tygodnie temu, co jest dłuższą przerwą niż zwykle. Wynika to z tego, że skręciłem kolano, a jak boli noga, to praca, czyli handel i analiza rynków schodzi na drugi plan. Ale już powoli wracam do sił i tym samym mogę się ponownie skupić na przyjemnościach. Dlatego dzisiaj zacznę nadrabiać zaległość i przeanalizuję nową spółkę: Costco Wholesale Corporation.


Costco należy do największych w Stanach Zjednoczonych sieci sklepów magazynowych dostępnych na zasadzie przywileju członkowskiego. Specjalizuje się w dystrybucji produktów i usług po obniżonych cenach (żywność, sprzęt sportowy, AGD, książki, zabawki, biżuteria, telewizory, aparaty fotograficzne, usługi fotograficzne, wywoływanie i drukowanie, itp.). Grupa rozwija swoją działalność poprzez sieć hurtowni otwartych dla osób fizycznych lub firm, które opłaciły abonament.


Na wagę rynkową przynosi ponad 200 mld. $ i tym samym należy do największych firm USA. Działa w sektorze rozwiniętym, ale nadal powiększa w nim udziały - mimo tego bliższa jest spółkom typu "value". Średnioroczny wzrost przychodów z ostatnich pięciu lat lekko przekracza 10,5%, w dłuższym - 10-letnim ujęciu przychody rosną z kolei 8,2% rocznie. Spółka defensywna, bo jej obsunięcia kursu akcji w ostatnich 10 latach rzadko przekraczały 20%. Mimo tego aktualna wycena fundamentalna wskazywać może, że większa korekta jest teraz bardziej prawdopodobna - no chyba, że zyski wzrosną ponadprzeciętnie dużo, ale ze względu na stabilność osiąganych wyników, raczej nie można oczekiwać wyższych odchyleń tych wyników w górę (oraz w dół).

COST 15.02.2022 - 512,31 $

Technicznie trend kursu akcji dostosowuje się do wyników finansowych - czyli rośnie. Ale jak przed chwilką już pisałem - aktualnie mamy ponadprzeciętnie wysoki poziom ceny akcji, który zwiększa ryzyko do głębszej korekty. Najbliższe (ważne) wsparcie widzę przy kursie 470 $ za akcję i mimo wysokiej wyceny fundamentalnej, uważam że byłby to dobry poziom do pierwszej transzy. Kolejną transzę zakupową ustawiłbym w okolicach 400 $ za akcję. Więcej informacji do spółki niżej:


Na koniec przypomnienie, że broker LYNX przygotował promocję w której przy otwieraniu rachunku inwestycyjnego do 31 marca 2022 roku i dokonując wpłaty kapitału, można uzyskać do 500 € zwrotu prowizji za transakcje dokonane przez pierwsze trzy miesiące. Bonus ma formę kredytu transakcyjnego i nie dotyczy kosztów poniesionych za handel kontraktami CFD, certyfikatami sprinter oraz turbo. Czyli okazja ta dotyczy rynku akcyjnego. Klikając na poniższy baner przejdziesz do strony w której można się zarejestrować:


2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta spółka przy cenie $470,$400 będzie dalej BARDZO przewartościowana. Pakowania się w nią na tym poziomie to spekulacja. Zdrowe P/E Ratio to mniej więcej 26x. Tutaj potrzebna jest przyzwoita korekta.

    OdpowiedzUsuń