Translate my BLOG

piątek, 26 maja 2023

Super Micro Computer (SMCI)

Po wczorajszym spektakularnym wzroście spółki Nvidia, która w jeden dzień zyskała ok. 25% również i inne akcje ze wspólnym mianownikiem wzrosły. Jedną z takich spółek jest Super Micro Computer. Akcje tej firmy podobnie jak Nvidia, wzrosła wczoraj o ok. 25%, a troszkę dłuższym ujęciu - bo w zaledwie pięć lat zyskała ona ok. 2500%! Oczywiście przy takich wzrostach nie możemy tu mówić o "bezpiecznej i stabilnej spółce" - inwestorzy firmy Super Micro Computer muszą być przygotowani na głębsze cofnięcia. Związku z tym zaznaczę też na wstępie, że firma ta kategoryzowana powinna być do spółek z podwyższonym ryzykiem, gdzie prawdopodobieństwo większego zysku jak i większej straty w stosunkowo krótkim czasie jest wyższe.


Przy profilu spółki przeczytać możemy że: spółka jest globalną firmą technologiczną, która dostarcza oparte na Dolinie Krzemowej platformy przyspieszonych obliczeń, które są zoptymalizowanymi pod kątem aplikacji systemami serwerowymi i pamięci masowej dla różnych rynków, w tym korporacyjnych centrów danych, przetwarzania w chmurze, sztucznej inteligencji, piątej generacji internetu (5G) i przetwarzania brzegowego. Firma zapewnia również globalne wsparcie i usługi, aby pomóc klientom w instalacji, aktualizacji i konserwacji ich infrastruktury komputerowej. Firma oferuje szeroką gamę produktów, które obejmują serwery i pamięć masową, bloki konstrukcyjne, internet rzeczy i urządzenia wbudowane, sieci i stacje robocze oraz produkty do gier.

Fundamentalnie mimo ogromnych wzrostów jakie spółka ma za sobą, Super Micro Computer w cale nie jest tak silnie przewartościowana jak niektóre spółki konkurencyjne. Jednak mimo tego również i ta firma nie może być zaliczana do "tanich". Patrząc jednak po historycznej wycenie - aktualny poziom tej wyceny jest ponadprzeciętnie wysoki i ona "usprawiedliwiana" ma być przyszłymi wynikami. Według prognoz w kolejnych dwóch latach zysk spółki mają się ok. podwoić! Jeżeli tak faktycznie będzie, to aktualny poziom wyceny jest w miarę uczciwy. 

SMCI 26.05.2023 - 206,86 $


Mimo perspektywicznej działalności i w miarę usprawiedliwionej fundamentalnej wycenie, spółkę tą w pierwszej kolejności analizowałbym w ujęciu technicznym - gdyż wysoka zmienność kursu akcji doprowadza do dużych wahań w wycenie. W ostatnich pięciu latach spółka parę razy spadła o więcej niż 30% i jako że ostatnio spółka przyspieszyła ze wzrostami, myślę że ryzyko do korekty jest teraz wyższe. Dlatego wypatrywać na tej spółce będę spadków, które sięgną minimum 30%, które następnie w połączeniu z price action zamierzam wykorzystać do zakupu. Nie zamierzam spółki trzymać długoterminowo - tylko do tradingu podłączając się do trendu. Dla osób zainteresowanych szczegółami mojej strategii tradingowej - mogę przekierować do książki gdzie jeden rozdział poświęciłem właśnie aktywnemu handlowaniu na giełdzie. Klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu gdzie ją można zamówić:


Podsumowując: Super Micro Computer jest spółką, która działa w perspektywicznym sektorze jednak jako, że jest to firma bardziej zmienna i której kapitalizacja rynkowa sięga ok. 11 mld. $ (mało), dla mnie spółka interesująca jest w pierwszej kolejności do spekulacji (nie do długoterminowej inwestycji). Więcej danych do spółki niżej:
 


Na zakończenie polecę jeszcze dzisiejszego partnera analizy: LYNX Broker. Broker do którego sam się ostatnio przenosiłem i z którym już długo na blogu współpracuję - moim czytelnikom przy powoływaniu się na blog (pamietnikgieldowy), broker nowym klientom zwróci 50 € prowizji od transakcji. Do oferty przejdziesz klikając na poniższy baner.

3 komentarze:

  1. W tym roku zacząłem się dywersyfikować poza Polską. 2 miesiące temu ta spólka była jednym z moich typów. Analizy robię płytkie, głównie kilka wskaźników fundamentalnych + sentyment. Ostatecznie nie kupiłem. A szkoda, bo szybkie +25% mam tylko na Adobe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cześć. W końcu doczekaliśmy się korekty. Myślisz , że można się już pozycjonować do zakupu? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń