Translate my BLOG

czwartek, 1 maja 2014

Bycze spółki po kwietniu dalej na urlopie

W kwietniu WIG w stosunku do poprzedniego miesiąca minimalnie opadł, przy tym "Byki" dalej defensywnie z tylko jedną spółką w portfelu. Całościowo miniony miesiąc zakończył się ok. 1% spadkiem dla indeksu i niecałym 0,05% spadkiem dla portfela.

W ujęciu miesięcznej zmiany wartości obu "konkurentów" przedstawia się następująco:
Przechodząc do składu portfela - w nim tylko jedna spółka, w której za decyzją zakupu odpowiedzialny był opracowany ponad pół roku temu scenariusz, link: Eurocash - analiza techniczna.

Po wczorajszej sesji sytuacja techniczna na tej spółce wygląda następująco:

Eurocash 30.04.2014 - 39,95

Myślę, że dużo nie muszę tutaj opisywać - wszystkie głębsze korekty w tej spółce nie przekroczyły 50%, dodatkowo były one sobie równe. W tym roku schemat ten się powtarza i daje nam możliwość przyłączenia do długoterminowego trendu wzrostowego z atrakcyjnym stosunkiem ryzyka do potencjalnego zysku.

Na koniec jeszcze historia wpływu spółek na kapitał:


Wzrost wartości portfela o pierwsze 10% nastąpił po szesnastej transakcji (było to po sprzedaży akcji LPP). Od tamtej chwili wartość "byków" rosła bardzo szybko: 50% stopu zwrotu osiągnięta została po zrealizowaniu (zamknięciu) trzydziestej transakcji w sierpniu 2013 roku. Dzisiaj (po 41 transakcjach) akcje przyczyniły  się (w sumie) do wzrostu portfela o prawie 82%, przy jednoczesnej stopie zwrotu z benchmarku (WIG'u) o 37%.

7 komentarzy:

 1. Eurocash niedługo też dywidendę da, u mnie również w portfelu gości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. eUROCASH BEDZIE DUZO NIZEJ

   Usuń
  2. Kupować wtedy kiedy wszyscy się boją, a sprzedawać wtedy kiedy wszyscy chwalą ;)

   Usuń
 2. Panie Dawidzie, bardzo profesjonalne i dobre analizy. Jednak mam jedno pytanie. Jakie w ogóle spółki bierze Pan pod uwagę (do kupna)? Na co zwraca Pan uwagę w pierwszej kolejności? Czy ważne jest dla Pana jak się spółka ma fundamentalnie, czy tylko AT?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależnie od tego na jaki okres czasowy zamierzam kupić daną spółkę. Najwięcej korzystam z analizy technicznej (w szczególności price action), z analiy ekonometrycznej i tylko troszeczkę z fundamentalnej. Ważna jest też ogólna sytuacja gospodarcza. W przypadku portfela "Byki" właśnie ze względu na ostatnią słabość polskiego rynku robię sobie przerwę od akcji, a głównym wyznacznikiem doboru spółek do portfela był dominujący trend na spółce.
   Po za tym jestem Daniel, nie Dawid ;)

   Usuń
 3. Dołek dołków na Eurocash chyba trafiony - dzisiaj spółka wybiła z konsolidacji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A no faktycznie, wybił :)
  Może wkrótce na blogu odświeżę analizę :)

  OdpowiedzUsuń