Translate my BLOG

niedziela, 4 września 2016

Bycze spółki po sierpniu 2016

Krótko i na temat - po sierpniu portfel akcji "Byki" zyskał niecałe 0,5%. Miniony miesiąc zakończył się więc bez fajerwerków, jednak przyszłość na chwilę obecną wygląda obiecująco - polski rynek odreagowuje, trend nadal jest spadkowy, ale znacznie stracił na sile (przeszedł w większy ruch boczny). Możliwe, że mamy pierwsze oznaki poprawy. Mimo tego dla mnie jeszcze za wcześnie na zwiększenie zaangażowania, z jednej strony ze względu na brak czasu dokładnemu przeszukaniu potencjalnych kandydatów z drugiej na brak przemawiających do mnie jednoznacznych sygnałów potwierdzających. 

Historia portfela na tle rynku po 56 miesiącu notowania przedstawia się teraz następująco:Portfel dalej bez zmian: w nim Amrest i Stalexport:

Amrest 02.09.2016 - 3,62

Trend na pierwszej ze spółek bez wątpienia wzrostowy. Chwilowa wąska konsolidacja może zapowiadać dynamiczne wybicie, ze względu na trend z większym prawdopodobieństwem wybicia w górę. Jeśli jednak cena wybije w dół, ostatnie dwa dolne cienie świec powinny wyznaczyć potencjalny obszar aktywacji kupujących, gdyby ale zamknięcie kursu nastąpiło poniżej tych "low'ów" można rozmyślić nad zaksięgowaniem zysków, które na tą chwilę przekraczają 45%.


Stalexport 02.09.2016 - 3,62

Druga spółka również utrzymuje kierunek wybicia z z maja. Specyfika trendu dalej jest utrzymywana, tzn. ruchy wzrostowe są krótkie i gwałtowne, może więc przy kolejnym takim ruchu spróbuje wykorzystać sytuację i sprzedam spółkę - celuję w okolice 4 zł.

9 komentarzy:

 1. Jak urządzić wnętrza mieszkań w stylu rustykalnym? Macie jakieś rady?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szukając odpowiedzi na blogach finansowych... ;)

   Usuń
 2. Świetnie monitujesz sytuacje!

  OdpowiedzUsuń
 3. W Oponeo. pl Miałeś bardzo dobry wybór tylko trzeba było dłużej poczekać, no i wytrzymać wcześniejsze niemałe spadki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo miałem takich spółkek - Oponeo, Duon, Neuca i jeszcze kilka... niestety ale nie idzie wszystko idealnie wykorzystać ;)

   Usuń
  2. Firma nieźle zyskuje na wartości :)

   Usuń
 4. Daniel mam pytanie jakbyś miał trochę wolnego czasu co sądzisz o obecnej sytuacji o Enerdze, bo w moim przekonaniu w tej chwili cena wygląda bardzo dobrze do zakupu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tak uważasz to kupuj, nigdy nie sugeruj się zdaniem innych ;). Dla mnie by ta spółka nie była, jestem trend followerem i staram się nie grać przeciwko głównemu kierunkowi.

   Usuń
 5. Aby urządzić wnętrza mieszkań w stylu rustykalnym, warto wykorzystać naturalne materiały takie jak drewno i kamień oraz stonowane kolory, które nadadzą pomieszczeniom ciepły i przytulny charakter. Dodatkowo, meble i dodatki z elementami w stylu vintage lub ludowym doskonale wpasują się w tę estetykę, tworząc atmosferę wiejskiego domu.

  OdpowiedzUsuń