Translate my BLOG

niedziela, 29 stycznia 2017

Skotan SA (SKT)

Krótkie view w Ichimoku
27.01.2017 - 0,67


Szybko na prośbę czytelnika dodaję krótką analizę spółki Skotan w Ichimoku w ujęciu tygodniowym. Na powyższym wykresie posłużyłem się wskaźnikiem długoterminowym (wyżej) i agresywnym (niżej). 

Ichimoku w ujęciu długoterminowym sugeruje, że cena dotarła do pierwszych istotnych oporów, świadczy o tym Chikou Span który znajduje się poniżej świec oraz górne ograniczenie chmury hossy (tzw. Senko Span A). Warto też dodać, że trzy świece wcześniej mieliśmy pierwszy (słaby) sygnał kupna - Tenkan Sen wybił ponad Kinjun Sen, jednak nastąpiło to poniżej chmury hossy, co świadczy o słabości tego sygnału. Dalszym sygnałem ostrzegawczym jest przyszła chmura która przekształca się w chmurę bessy. 

Ichimoku w ujęciu agresywnym sugeruje z kolei trzymanie akcji, pierwszy (słaby) sygnał kupna był osiem tygodni (świec) temu (przecięcie się Tenakn z Kinjun poniżej chmury), kolejny sygnał mieliśmy cztery świece wstecz, kiedy kurs wybił ponad Senkou Span B (górne ograniczenie chmury bessy). Przyszła chmura, która na chwilę obecną sugeruje kontynuację hossy zapowiada kontynuację obecnego ruchu (wzrostowego).

Reasumując - tradując defensywnie obecna cena jest poziomem do realizacji zysków, gdyż mamy kilka sygnałów sugerujących silny opór. Osoby preferujące agresywny styl tradingu powinni z kolei trzymać akcje - jeśli kurs nie wróci poniżej Tenakn Sen to nic nie świadczy o zbliżającej się słabości. 

Osobiście jestem sceptycznie nastawiony do tego papierku, uważam że na trading pod odwrócenie trendu jest za wcześnie (wszystko w ujęciu do świec tygodniowych). Dla mnie spółka interesująca dopiero po wybiciu 1 zł. 

5 komentarzy:

 1. Dzięki za analizę Danielu.Marek

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobra analiza :) Rzetelna i same konkrety :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna analiza, bardzo przydatna. Myślę, że na swój sposób zrozumie ją nawet swego rodzaju laik :) Pozdrawiam, stały czytelnik :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takiej analizy właśnie potrzebowałam :) Dzięki wielkie

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładnie się sprawdziło - idealnie pod oór i powrót do trendu spadkowego, gratuluje wyczucia! ;)

  OdpowiedzUsuń