Translate my BLOG

sobota, 4 lutego 2017

Bycze spółki po styczniu 2017

Z małym przesunięciem czasowym podsumowanie pierwszego miesiąca 2017 roku - styczeń był dla rynków bardzo udany, portfel "Byki" osiągnął nowy historyczny szczyt wspinając się do prawie 150% stopy zwrotu. Benchmark WIG w tym samym czasie wzrósł o blisko 46%:Technicznie rynek wygląda bardzo byczo, więc postanowiłem też, że zwiększę zaangażowanie rynkowe i dokupię kilka nowych spółek, wybór padł na: 11B, PSW oraz CDR pozostałe dwie spółki, które trzymają się w portfelu już od stycznia (EAT) i czerwca (STX) 2016 utrzymują trend, więc nie zamierzam je na chwilę obecną też sprzedać. 

Przechodząc do analizy spółek zacznę od najdłużej utrzymującej się akcji w portfelu:

Amrest 03.02.2017 - 306

Amrest po wybiciu 300 zł gwałtownie podskoczył do 350 kończąc wzrosty równie szybkim powrotem co wśród techników nazywane jest odwróconą formacją V. Długoterminowo niewątpliwie rządzi trend, dlatego też nie zamierzam przywiązywać większej wagi do formacji krótkoterminowych. Obecnie głównym poziomem wsparcia jest poziom 300 zł, jeśli zostanie on pokonany powinna zapalić się pierwsza ostrzegawcza lampka, kolejne wsparcie mamy w przedziale 275-280 zł, zamknięcie się świecy poniżej tych poziomów może zasugerować pierwszy sygnał potencjalnego zakończenia trendu. 


Stalexport 03.02.2017 - 4,13

Druga spółka z portfela również utrzymuje główny trend - zwyżkowy. Ostatnie zatrzymanie wzrostów można interpretować jako korektę, jeśli wybijemy powyżej 4,2 raczej zobaczymy kontynuację impulsu, wtedy ważną strefą wsparcia stanie się najniższy poziom obecnej korekty (4,05). 


CdProjekt 03.02.2017 - 58,77

Kolejna omawiana spółka świeżo przyłączyła do portfela, poziom wejścia trafiony został na jeden dzień przed wybiciem w górę. Na chwilę obecną brak oznak słabości, droga do kolejnych okrągłych poziomów wydaje się być otwarta.


11Bit - 03.02.2017 - 153

Czwarta spółka zakupiona w korekcie dopiero dwa dni temu zdołała wrócić do wzrostów, gdzie świeca zatrzymała się krótko przed swoim historycznym szczytem na poziomie 154 zł. Jeśli te poziom zostanie przebity dalszym wzrostom nic nie powinno stać w przeszkodzie.


PGSSoft 03.02.2017 - 137,71

Ostatnia spółka w portfelu, również kupiona kilkanaście dni temu nadal znajduje się w płaskiej korekcie. Wygląda jakby odpoczywała zbierając siły do wybicia. Po świecach spodziewałbym się, że wybicie będzie gwałtowne, może nawet trzema albo czterema świecami wyznaczą nowe historycznie szczyty. 

7 komentarzy:

 1. Miło widzieć kolejnego entuzjaste AT z pomysłem co dalej... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie co do komentarza na PGS Soft., otóż jest takie zdanie: "Po świecach spodziewałbym się, że wybicie będzie gwałtowne". I pytanie-po jakich świecach, co konkretnie autor miał na myśli, co takiego jest w tych ostatnich świecach, że ma być wybicie i że to wybicie ma być "gwałtowne"...?
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W teorii: wielkość wybicia powiązana jest z czasem i szerokoscia konsolidacji - im dłuższa i bardziej płaska ta konsolidacja tym większe wybicie, a że dominuje trend wzrostowy bardziej prawdopodobne jest wybicie w górę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluje Danielu.
   I jest przewidywane wybicie na PSW. Nie wspominam już o trafności zakupów Gospodarza na pozostałych walorach. Pozdrawiam.

   Usuń
 4. dzień dobry
  proszę o analizę spółki Auto Partner
  dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzetelny post :) Ciekawie się czyta. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawia mnie twoje pozycjonowanie na kwieceń. Mi już brakuje pomysłów. Dzisiaj kluczowa sesja. Jak zejdzie dużo poniżej 2200 na WIG20 to chyba czas szalupy ratunkowej.

  OdpowiedzUsuń