Translate my BLOG

czwartek, 6 czerwca 2019

Ansys (ANSS)

"Największy producent oprogramowania do symulacji komputerowej"
05.06.2019 - 185,85 (USD)

Nadrabiając zaległości w dodawaniu spółek z mojej listy "Najlepszych Akcji Świata" dzisiaj przedstawiam Ansys. Firma stworzyła jedyną na rynku platformę do symulacji komputerowej umożliwiającą prowadzenie symulacji sprzężonych z dziedziny mechaniki, przepływów i elektromagnetyzmu i jest największym producentem oprogramowania do symulacji komputerowej na świecie. Obecna kapitalizacja rynkowa wynosi 15,6 mld. $, zatrudnia 3400 pracowników i jak to przystaje na spółkę technologiczną nie wypłaca dywidendy, za to skupuje akcje własne (co dla akcjonariusza jest bardziej korzystne, gdyż nie ma dodatkowego obciążenia podatkowego). Obecna wycena rynkowa wcale nie jest wygórowana, aczkolwiek jako "tanią" też ją nie można określić - coś po środku. Warto dodać, że spółka się nie zadłuża, a to jak już wielokrotnie na blogu opisywałem cenię wysoko.

Osoby zainteresowane rynkami finansowym, które chcą poznać więcej szczegółów polecam książkę: "Zawód inwestor giełdowy"*. Przechodząc do wskaźników oraz wyników finansowych firmy, poniżej zestawienie:

*Link oznaczony gwiazdką jest linkiem afiliacyjnym - czyli przy zakupie książek z tego linku wesprzesz blog (nie dopłacając do ceny zakupu).

3 komentarze:

 1. Zauwazylem ze czesto publikujesz tutaj informacje o spolkach z PE 35-50 i wzrostem rocznym 10-15%. Co przemawia za takimi spolkami w porownaniu z:
  ALPHABET: PE 26, wzrost 15-20%, pokrycie kapitalizacji gotowka 15%
  FACEBOOK: PE 25, wzrost 20-30%, okolo5-10% kapitalizacji w gotowce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam wskaźnik PE nic nam nie mówi, jeśli chcemy w oparciu o niego z grubsza wycenić spółkę to można sprawdzić średnią wartość tego wskaźnika z X lat i porównać do obecnej wartości (dla ANSS PE wynosi 38, a średnia PE z ost. 5 lat 36). Jeśli wycena w oparciu o wzrost to troche lepiej PEG sie nadaje;)
   Facebook i Alphabet też są na mojej liście - na blogu obydwie spółki już przedstawiłem - w zakladce "spis tresci" pełny wgląd do wszystkich spółek które na blogu opisywałem ;).

   Usuń