Translate my BLOG

wtorek, 17 września 2019

Shopify (SHOP)

Przyszłość w zakupach przez internet
SHOP 16.09.2019 - 337,93 $ 

Shopify to jedna ze spółek z koszyka akcji STARTS, która zamierza skorzystać na rosnącym trendzie w zakupach przez internet. Umożliwia stworzenia własnego sklepu on-line integrując w to elektroniczną płatność, proces wysyłki oraz marketing strony, czyli mówiąc krótko: jedna platforma ze wszystkimi funkcjami e-commerce, które są potrzebne do założenia, prowadzenia i rozwoju firmy.

Udziały w tej firmie można kupić na giełdzie od 2015 roku i w ciągu minionych 4 lat ich akcje wzrosły o ok. 1500%! Jej obecna fundamentalna wycena opiera się głównie na dynamice wzrostowej obrotów, które z 24 mln. $ w 2012 wzrosły do ponad 1 mld. $ w 2018 roku! Jako młoda firma Shopify nie generuje jeszcze zysku i związku z tym nie wypłaca dywidendę (i raczej długo tego nie będzie robić). Jej obecna kapitalizacja rynkowa przekracza 40 mld. $ co mimo wysokiej dynamice wzrostowej uważam za bardzo wygórowaną wycenę. Przy inwestycji długoterminowej jej zakup należy traktować mocno spekulacyjnie. Technicznie uważam ją interesującą po wystąpieniu większej korekty w której możliwą dobrą cenę na przyłączenie widzę w okolicach 180 $ z zleceniem obronnym w okolicach 110 $. Oznacza to, że przez dużą zmienność kursu akcj należałoby tu przyjąć dużą tolerancję co do możliwych przyszłych obsunięć wartości.


4 komentarze:

 1. Długoterminowa inwestycja w Spotify byłaby raczej inwestycją na "wszystko albo nic", tzn. może przynieść ponad 1000% lub też spaść o 80-90% Coś na spekulacyjną część portfela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od chwili publikacji analizy już ok. 300% przyniosło więc bliżej 1000% niż spadku o 80-90% ;)

   Usuń
 2. Teraz w sieci można naprawdę kupić wszystko. Nawet jedzenie. Moim zdaniem nie ma co obawiać się tego trendu, mamy naprawdę dobre firmy kurierskie, na https://allekurier.pl/ można wyszukiwać najlepsze oferty na wysyłki a same zakupy online też są tańsze jak stacjonarnie. Dlatego zwyczajnie kupować online jest taniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie zakupy i sklepy mają naprawdę ogromną przyszłość! Szczególnie, że do tego można podjąć współpracę z firmą https://packfully.pl/ . Firma zajmuje się detail pickingiem. Detail picking to proces związany z logistyczną obsługą i dostawą towaru w mniejszej ilości. Idealne rozwiązanie dla małych firm, które dopiero co rozpoczynają przygodę ze sprzedażą swoich produktów online. Początku są trudne, a firma przejmie część obowiązków. I to ważnych obowiązków, ponieważ opierających się na jakości obsługi klienta. Zapamiętajcie to!

  OdpowiedzUsuń