Translate my BLOG

niedziela, 15 września 2019

The Trade Desk (TTD)

Czy rośnie nam tu przyszły gigant branży marketingowej?
TTD 13.09.2019 - 207,49 $

The Trade Desk jest jedną z pięciu spółek wchodzącą w skład koszyka akcji STARS, działająca w segmencie spersonalizowanych reklam. Sektor, który zdominowany jest przez tylko kilka spółek, jednak mimo tego TTD utrzymuje się na rynku i w ostatnich pięciu latach zdołała zwiększyć swoje obroty ponad dziesięciokrotnie! Ponieważ cyfryzacja w świecie mediów nieuchronnie postępuje, a w szczególności zmiana telewizji na telewizję Connected TV, przyszły potencjał spółki może być jeszcze bardzo duży. Kolejnym ważnym elementem, który może oznaczać przewagę w stosunku do konkurentów (w tym Alphabet (Google) oraz Facebook) jest ochrona danych osobowych - według dyrektora generalnego Jeff'a Green, TTD nie potrzebuje żadnych danych osobowych do swojego modelu biznesowego, gdyż działa tylko z anonimowymi profilami użytkowników. 

Jako młoda spółka charakteryzuje się wysokimi wskaźnikami wzrostów i to przy jednoczesnym utrzymaniu zyskowności modelu (dla spółek młodych priorytetem są obroty, jako baza pod przyszłe zyski netto, tzn. w początkowej fazie rzadko która firma może wykazywać się zyskownym modelem biznesowym, dopiero z czasem do tego dochodzą). W przypadku The Trade Desk tak nie jest - ona już od początku generuje zyski, której marża netto przekracza 20%!

Młoda jeszcze mała spółka wraz z utrzymującym się tempem wzrostów staje się potencjalnym kandydatem do przejęcia - jako zażegnanie potencjalnego przyszłego zagrożenia staje na celowniku większych konkurentów. Jednak przy The Trade Desk prawdopodobieństwo przejęcia jest stosunkowo małe, gdyż Jeff Green posiada większość głosów w swojej firmie, a jego wcześniejsza firma (AdECN) po tym jak przez Microsoft została przejęta, Jeff Green już po dwóch latach opuścił Microsoft gdyż nie mógł zrealizować swoich pomysłów pod parasolem grupy. Ponownie założył firmę i w TTD już bez ograniczeń może realizować swoją misję dalej.

Jeff Green jest prawdziwym wizjonerem w swoim zawodzie, który chce kształtować przyszłość rynku reklamowego. Kurs akcji jest bardzo zmienny, ale zmienność ta jest wynikiem bardzo wysokich stóp zwrotu, które zawdzięczać można niesamowitego wzrostu wyników firmy. Mimo dobrze zapowiadającej się przyszłości, inwestycję długoterminową w TTD należy traktować jako inwestycję z podwyższonym ryzykiem. Obecna wycena akcji jest bardzo wysoka, ale dla dobrze zapowiadających się firm jest to normalne. Poniżej dodaję jeszcze kilka dodatkowych danych:

10 komentarzy:

 1. Dobry do technicznego tradingu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeff Green to ziomal, 42 lata i 1 mld. $ na koncie. Takiego businessman'a warto śledzić. Może do niego dołączę i kupię parę udziałów w jego firmie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiam się nad skorzystaniem z usług firm, które zajmują się wystrojem wnętrz w domach. Czy możecie kogoś polecić? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj do portfela "Najlepszych Spółek Świata" dołączyła nowa firma: THE TRADE DESK. Średnia cena zakupu to 790 $ przy kursie USD/PLN 3,73. Jest to mini pakiecik i przy dalszym spadku chętnie dokupię więcej, a jeśli już nie spadnie - będę uczestniczył we wzrostach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Delikatnie powiększyłem pozycję na THE TRADE DESK po 574,37 $ przy kursie USD/PLN równym 3,86 :)

  OdpowiedzUsuń
 6. cena runela,co o tym myslisz?  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Runęła? Z historycznego ujęcia trzyma się swojej średniej zmienności...

   Usuń
 7. Podwoiłem pozycję na spółce The Trade Desk. Średnia cena zakupu to 52,67 $, przy kursie USDPLN 4,38.

  OdpowiedzUsuń
 8. Powiększam długoterminową pozycję w spółce $TTD po cenie 75,55 $ przy kursie USDPLN równym 4,0573. Wycena nie jest niska, timing zależny od wsparcia przy cenie ok. 75 $.

  OdpowiedzUsuń