Translate my BLOG

wtorek, 17 września 2019

Shopify (SHOP)

Przyszłość w zakupach przez internet
SHOP 16.09.2019 - 337,93 $ 

Shopify to jedna ze spółek z koszyka akcji STARTS, która zamierza skorzystać na rosnącym trendzie w zakupach przez internet. Umożliwia stworzenia własnego sklepu on-line integrując w to elektroniczną płatność, proces wysyłki oraz marketing strony, czyli mówiąc krótko: jedna platforma ze wszystkimi funkcjami e-commerce, które są potrzebne do założenia, prowadzenia i rozwoju firmy.

Udziały w tej firmie można kupić na giełdzie od 2015 roku i w ciągu minionych 4 lat ich akcje wzrosły o ok. 1500%! Jej obecna fundamentalna wycena opiera się głównie na dynamice wzrostowej obrotów, które z 24 mln. $ w 2012 wzrosły do ponad 1 mld. $ w 2018 roku! Jako młoda firma Shopify nie generuje jeszcze zysku i związku z tym nie wypłaca dywidendę (i raczej długo tego nie będzie robić). Jej obecna kapitalizacja rynkowa przekracza 40 mld. $ co mimo wysokiej dynamice wzrostowej uważam za bardzo wygórowaną wycenę. Przy inwestycji długoterminowej jej zakup należy traktować mocno spekulacyjnie. Technicznie uważam ją interesującą po wystąpieniu większej korekty w której możliwą dobrą cenę na przyłączenie widzę w okolicach 180 $ z zleceniem obronnym w okolicach 110 $. Oznacza to, że przez dużą zmienność kursu akcj należałoby tu przyjąć dużą tolerancję co do możliwych przyszłych obsunięć wartości.


9 komentarzy:

 1. Długoterminowa inwestycja w Spotify byłaby raczej inwestycją na "wszystko albo nic", tzn. może przynieść ponad 1000% lub też spaść o 80-90% Coś na spekulacyjną część portfela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od chwili publikacji analizy już ok. 300% przyniosło więc bliżej 1000% niż spadku o 80-90% ;)

   Usuń
 2. Teraz w sieci można naprawdę kupić wszystko. Nawet jedzenie. Moim zdaniem nie ma co obawiać się tego trendu, mamy naprawdę dobre firmy kurierskie, na https://allekurier.pl/ można wyszukiwać najlepsze oferty na wysyłki a same zakupy online też są tańsze jak stacjonarnie. Dlatego zwyczajnie kupować online jest taniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie zakupy i sklepy mają naprawdę ogromną przyszłość! Szczególnie, że do tego można podjąć współpracę z firmą https://packfully.pl/ . Firma zajmuje się detail pickingiem. Detail picking to proces związany z logistyczną obsługą i dostawą towaru w mniejszej ilości. Idealne rozwiązanie dla małych firm, które dopiero co rozpoczynają przygodę ze sprzedażą swoich produktów online. Początku są trudne, a firma przejmie część obowiązków. I to ważnych obowiązków, ponieważ opierających się na jakości obsługi klienta. Zapamiętajcie to!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zakupy wyglądają całkiem inaczej w przypadku zakupów na firmę, a inaczej w przypadku zakupów dla osoby prywatnej. Przekonałam się o tym jakiś czas temu, dlatego od teraz korzystam sobie z doradztwa w biznesie, aby nie popełniać więcej takich błędów. Dla mnie takie doradztwo jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu wiem, co trzeba, co muszę i na razie rozwiązania warto się decydować. Prowadzicie swoje biznesy? Robicie już to długo? Moja firma na rynku stosunkowo jest niedawno, ale biznesem interesowałam się już wcześniej. Cały czas sprawdzam informacje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń