Translate my BLOG

niedziela, 20 grudnia 2015

USD/CAD

Keep it simple - trend trading
 18.12.2015 - 1,39422 (wykres H1)

Dawno nie omawiałem pary walutowe, więc dzisiaj krótko opiszę USD/CAD - będę się trzymał najprostszych metod, czyli trend trading. Podążając za trendem najlepiej zacząć od przeszukania sygnałów sugerujących jego zakończenie: na chwilę obecną brak takich sygnałów, mamy ale opór, który może w dalszym okresie czasowym zmusić do działania (mowa tu o podwójnym szczycie w okolicach 1,4), jednak kluczowym poziomem który powinien zostać utrzymany aby trend dalej był aktualny to okolice 1,385. Jego przebicie oznaczało by nadchodzącą słabość. Reasumując szukamy poziomów do longów, wsparcia tworzą dolne ograniczenie kanału oraz wcześniejsze szczyty oraz dołki, które powinniśmy wykorzystać jako poziomy orientacyjne do wejścia/wyjścia z transakcji.   


Zgrupowane zniesienia potwierdzające kluczowe wsparcie
21.06.2012 - 1,2528 (wykres H4)

Dzisiaj analiza metodą Fibonacciego, którą w zasadzie stosunkowo rzadko praktykuję, jednak ze względu na ciekawe sygnały wynikające z tej metody, zadecydowałem że umieszczę ją na blogu. 

Tak więc przedział 1,17 - 1,15 z punktu widzenia Fibo to bardzo ważne wsparcia. W tych okolicach mamy tzw. zgrupowanie zniesień, które sugerują powrót do trendu wzrostowego. Jego potwierdzenie otrzymamy po przebiciu ostatniego szczytu (zarazem pokonanie górnego ograniczenia kanału), które zgodnie z teorią powinny przerwać obecny trend spadkowy. Potencjalny zasięg wybicia możemy wyznaczyć za pomocą szerokości kanału, który mierzony tym sposobem wskazuje na poziom ok. 1,0445. W tych okolicach mamy dodatkowo szczyt z 4 czerwca - potwierdza to opór , który po wybiciu z kanału powinien powstrzymać kurs przed dalszą kontynuacją tego ruchu. 
Krótko podsumowując: analiza metodą Fibonacciego wskazuje na wzrosty do co najmniej poziomu 1,0445 (w tych okolicach powinniśmy spodziewać się korekty). Po przebiciu 1,044 kolejne opory będziemy mieli w okolicach 1,052 oraz 1,065.


6 sygnałów kupna...
10.02.2012 - 1,026

Analizowałem trochę rynek forex i jedna para walutowa zwróciła moją szczególną uwagę. Para USD/CAD wygenerowała kilka pozytywnych sygnałów technicznych. Pierwsze trzy powstały na wykresie cenowym:
1) formacja podwójnego dna
2) przebicie linii trendu
3)  formacja harmoniczna

Potwierdzenie możemy znaleźć również na wskaźnikach:


Na pierwszym wskaźniku MACD wygenerował sygnał kupna poprzez przecięcie się średnich. Na drugim RSI troszkę wcześniej przebił linię trendu dając i tu pozytywny sygnał, oraz na ostatnim przyspieszona linia %K ostro zakręciła w górę, opuszczając przy tym niebezpieczną strefę wyprzedania.

W sumie naliczyłem 6 pozytywnych sygnałów. Teraz należałoby określić moment wejścia....
Ostatnie kilka godzin notowań to niemal pionowy ruch w górę, dlatego najlepiej poczekać na krótkoterminową korektę tego impulsu i wtedy zagościć w tej parze. Zlecenie obronne oraz TP możemy ustawić według poniższego wykresu:


Najważniejszy opór zaznaczyłem na pomarańczowo, kolejne tworzą następne wierzchołki oraz linie trendu. Natomiast najważniejsze wsparcia znajdują się poniżej ostatniego podwójnego dołka i poniżej formacji V (na początku wykresu). Na interwale krótszym podobnie - opory się nie zmieniają, a wsparcia tworzą ostatni dołek (1,00035) i wcześniejsze szczyty poniżej linii trendu. 

2 komentarze:

  1. po co komu wykres dolara kanadyjskiego?

    OdpowiedzUsuń
  2. ehm,zeby wykorzystac sytuacje do zarobienia?!

    OdpowiedzUsuń