Translate my BLOG

sobota, 12 grudnia 2015

Free fall na giełdzie

Przez ostatnie kilka dni dostaje dużo pytań co robić jak akcje masowo zaczynają spadać. Odpowiedź jest w sumie bardzo prosta - SPRZEDAĆ! Nie ma co walczyć z trendem, należy się do niego dostosować. Nadzieje dają na razie spółki małe, które w przeciwieństwie do dużych trzymają się bardziej stabilnie. Mimo tego zalecam również ostrożność w inwestycje w nie - możliwe, że zareagują one z opóźnieniem i dosyć gwałtownie nadrobią różnicę do spółek większych.  

Oczywiście perełki również w trudnej fazie rynkowej się znajdą, warto przyjrzeć się takim spółkom jak:  Amica, Amrest, Bytom, Ciech i Neuca. Wiem, że jest to mała garstka, ale z tych akcji które przejrzałem one najbardziej stabilnie trzymają się trendu wzrostowego. Jedną z tych spółek sam posiadam (Ciech), dodatkowo mam jeszcze Kruk oraz Eurocash, jednak te dwie wyglądają coraz słabiej i przyszły tydzień może rozstrzygnąć czy nie opuszczą one portfel. Jeśli tak będzie tradycyjnie napiszę o tym w komentarzach z ostatniej aktualizacji portfela (link: "Bycze spółki po październiku 2015") oraz na stronie FB.

4 komentarze:

 1. Twoja prognoza z podsumowania roku w grudniu 2014 odnośnie WIG na koniec 2015 się chyba sprawdzi z dokładnością do kilku % :D. Będzie to chyba "prognoza życia" :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Takich prognoz mialem juz kilka, chociaz z rocznym wyprzedzeniem zbliżyć sie tak dokladnie to faktycznie jedna z moich top prognoz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzie można ją przeczytać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://at-trader.blogspot.com/2014/12/bycze-spoki-po-trzecim-roku-walki-z.html

   Usuń