Translate my BLOG

środa, 14 marca 2012

EUR/PLN

Odbicie od długoterminowej linii trendu - koniec korekty?
14.03.2012 - 4,15

Kurs pary EUR/PLN dobija od długoterminowej linii trendu sygnalizując możliwe zakończenie ostatniej silnej korekty. Za końcem tego niedźwiedziego ruchu przemawia również ostatnie zwolnienie spadków przed dotarciem do linii trendu. Odbicie może wznieść kurs nawet do okolic 4,4 zł gdzie pierwsze opory znajdują się na poziomie 4,15 i 4,26.

9 komentarzy:

 1. Z ciekawosci. Jak ocenia Pan szanse na przebicie linii trendu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że będą trzymać kurs powyżej tej linii. Tym bardziej, że zbliża się Euro to pewnie będą chcieli jak najdrożej wymieniać walutę na €.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tam gram na oslabienie euro vs pln. Dewizy zrobia swoje :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla upewnienia się ,czy sądzi Pan również,że euro będzie się osłabiało do zlotego? Pozdrawiam Ego

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Danielu,to dla mnie b.ważne jak będzie z euro do konca roku,czy będzie słabnąc?
  Muszę podjąc ważną decyzję,proszę o Pana zdanie.Dzięki.Ego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiadając dyplomatycznie: Od 2008 roku mamy trend rosnący, w okresach "trudnych" dla gospodarki EUR w stosunku do PLN się z reguły umacniało. Obecna sytuacja ekonomiczna przemawia więc za tym scenariuszem. Z drugiej strony wzrost wartości euro w stosunku do złotego przemawia za gorszą kondycją polskiej waluty niż europejskiej, czy to więc oznacza, że na tle światowego rynku stoimy gorzej niż inne państwa...?

   Moje zdanie: uważam, że EUR/PLN (w perspektywie dłuższym) będzie rosło, gdzie po osiągnięciu pewnego punktu kulminacyjnego dosyć gwałtownie spadnie.

   Usuń
 6. Dzięki wielkie !
  Mam b.duży dylemat,bo gdzieś było napisane,że do końca roku euro/$ 1:1 z tego wynika,że (może) $ może się aż tak uzmocnic.
  Pozdrawiam Ego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałem, że pytanie dotyczyło EUR/PLN, bo jesteśmy w analizie €/zł. Ale można też wyciągnąć analogicznie wnioski do €/$. :)

   Usuń
 7. Tak ,pytanie dotyczyło eur/zł,bo tutaj mam dylemat eur czy $ trzymac !Podobno!?($ma się bardzo umocnic w Ikw.2013 ,jeżeli by się sprawdziło ,że 1;1 to euro się osłabi do $)
  Dziękuję za odpowiedż Ego

  OdpowiedzUsuń