Translate my BLOG

środa, 23 stycznia 2013

GBP/CHF

Wyznaczony poziom osiągnięty
23.01.2013 - 1,4735

Zapomniałem zaktualizować wykres tej pary, więc teraz szybko nadrobię zaległości.
  Opisany wcześniej zasięg wybicia z kanału (analiza wykresu dziennego z dnia 12.09.2012 (patrz niżej)) został osiągnięty - kurs dotarł do wsparcia w okolicach 1,46 gdzie obecnie utworzyła się tzw. formacja potrójnego dna. Taki układ świec może zasygnalizować większe odbicie. W przypadku wybicia poniżej tego wsparcia otrzymamy silny sygnał sprzedaży.


 Szykuje się większy "shorcik"?
12.09.2012 - 1,5077

 Ciekawa sytuacja techniczna pary GBPCHF może zapowiadać większy ruch w kolejnych sesjach. Będzie to zarazem okazja to zajęcia odpowiedniej pozycji. Wcześniejsze wejście zamknęło się na zleceniu obronnym i w sumie przyniosło 61 pispów (analiza wcześniejsza z 29.08 - niżej), jednak teraz wybiliśmy z kanału co może sugerować pogłębienie spadków nawet do ok. 1,46. Potwierdzenie realizacji tego scenariusza powinniśmy otrzymać po przebiciu kluczowego wsparcia (tzw. zmiany biegunów), którego dolny przedział znajduje się na poziomie 1,5070.29.08.2012 - 1,5168

Poziom 1,51 tworzy tzw. zmianę biegunów i wraz z dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego silny obszar wsparcia. W niższym interwale (powiększony fragment wykresu) kurs uformował kanał spadkowy, którego wybicie górą powinno dać dosyć silny sygnał potwierdzający odbicie od wyznaczonego poziomu. Kolejny opór (po wybiciu z mniejszego kanału) znajduje się na krótkoterminowej linii trendu, następne w okolicach wcześniejszych szczytów. Wskaźniki w interwałach M1 do H1 w 80% potwierdzają chęć wybicia w górę, w dłuższych interwałach jedynie 55% wskazuje na odbicie. W przypadku przebicia wsparcia (zmiany biegunów) otrzymamy bardzo silny sygnał sprzedaży, który zarazem zaneguje cały byczy scenariusz.

9 komentarzy:

 1. Dzisiaj zająłem długą pozycję po 1.5116, SL na poziomie 1,5080, jeżeli SL się uaktywni otworzę pozycję odwrotną - zlecenie oczekujące na poziomie 1,5065 - będzie to zarazem silniejszy sygnał na zajęcie pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że starasz się łapać większe ruchy... w stosunku do Twoich zleceń obronnych jest to łapanie dołków i szczytów - gratuluję umiejętności. Dodatkowo niesamowita elastyczność. Bloga dodaję do ulubionych ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. No widzę, że książkowe wejście... stop 9 pipsów poniżej dołka, gratuluję, teraz poziom docelowy to...?

  OdpowiedzUsuń
 4. Poziom docelowy to gdzieś w "kosmosie" :P
  tzn. sprzedam dopiero po wyraźnych sygnałach odwrócenia trendu

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzisiaj zamknął mi się na stopie, w sumie zysk 61 pipsów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mala pomoc . kurs jest wyliczany na podstawie Gbp/Chf = Usd/Chf * Gbp/Usd. Tak wiec mozesz posilkowac sie wykresami tych 2 kursow podstawowych okreslajac kierunek trendu dla gbp/chf . Jestes wietny w analizie wiec na pewno dokonujac trafnej analizy usd/chf i gbp/usd latwo podniesiesz poziom prawdopodobienstwa sukcesu na gbp/chf. Jak latwo zauwazysz dotarcie do oporow na tych kursach sprawia ze istnieje ryzyko ze kurs gbp/chf pojdzie w gore , natomiast pzrelamanie oporu na tych 2 parach sprawia ze gbp/chf spadnie ...sprawdz co mialo miejsce przy tej tranzakcji :>. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością bardzo przydatne, pod tym kątem na to jeszcze nie patrzyłem, dzięki :)

   Usuń
 7. GBPCHF może sporo namieszać i spowodować znaczny ruch, więc trzeba to na bieżąco obserwować. Może być ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Również muszę się baczniej przyjrzeć. Mam nadzieje, że nie nastąpi tąpnięcie.

  OdpowiedzUsuń