Translate my BLOG

środa, 16 stycznia 2013

EUR/GBP (Zagrania Forex z 15.01.2013 - 15.01.2013)

EUR/GBP
Transakcje z 15.01.2013 - 15.01.2013

Wykres 01. EURGBP 15.01.2013 - 0,8317

Dzisiaj zadecydowałem o zajęciu dwóch długich pozycji na parze EURGBP. Sygnały jakimi się pokierowałem to: dominujący trend wzrostowy, dotarcie kursu do zmiany biegunów, gdzie zarazem przebiega linia trendu oraz pozytywna formacja świecowa. Dodatkowo złożyłem zlecenie oczekujące, które po przebiciu ostatniego szczytu zwiększy moje zaangażowanie. Zlecenie obronne ciasne - poniżej wyżej opisanego wsparcia.
Wykres 02. EURGBP 16.01.2013 - 0,8302

Wczoraj wczesnym wieczorkiem zamknęła się na zleceniu obronnym podwójna pozycja długa. Całkowita strata z tego zagrania to 30,2 pipsy. Mimo troszkę głębszej korekty (niż zakładałem w analizie) trend wzrostowy oczywiście nadal zachowany. Dlatego po potwierdzeniu kontynuacji tego ruchu (wybiciu nowego szczytu) możliwe, że rozważę ponowne wejście przyłączające do trendu wyższego rzędu.

4 komentarze:

 1. Myślałem że na spadki zagrasz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolę grać z trendem i wchodzić w korekcie lub po potwierdzeniu kontynuacji trendu (czyli wybiciu nowego szczytu) ;)

   Usuń
 2. Uważam że sl był zbyt ciasny.Na jaki profit liczyłeś 100, 200 pkt?
  Otwierasz pozycje na H1 a sl 15 pkt? Chyba nie bierzesz w ogóle pod uwagę średniej zmienności.Być może trzeba było otworzyć jedną pozycję ale z większym sl.Uważam że ciężko przeżyć ze sl 15 pips,no chyba że ktoś jest day-traderem albo ma wyjątkowe szczęscie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem możliwe, że SL był po prostu za ciasny - zresztą też pisałem, że ustawiam go ciasno...a profit ustaliłem po 90 pipsów (na każde zagranie, czyli w sumie 180).
   Średnia zmienność jest dla mnie dosyć ważna i właściwie prawie zawsze na nią patrzę (posługuję się tu wskaźnikiem ATR). Może masz też rację - lepiej by było otworzyć jedną pozycję z większym zleceniem obronnym...
   Pisałem, że po wybiciu rozważę wejście z przyłączeniem do trendu wyższego rzędu i tym razem mój SL był szerszy (obecnie przesunięty na profit), więc błąd z pierwszego wejścia (myślę) że naprawiłem (to zagranie nie będę tu wstawiał).
   Jeszcze dziękuję za Twoje zdanie - podobne uwagi (jak moje) potwierdziły, że głównym błędem było właśnie za ciasne zarządzanie pozycją.

   Usuń