Translate my BLOG

środa, 2 listopada 2016

Bycze spółki po wrześniu oraz październiku 2016

Właściwie mam teraz urlop i w tym czasie w ogóle nie interesuję się rynkami, oznacza to że kompletnie nie wiem co się w ostatnich kilku tygodniach na giełdzie działo, ale że ostatnia aktualizacja portfela "byki" była dwa miesiące temu krótko spojrzę na wykresy moich spółek i podsumuję obecną sytuację techniczną: Skład portfela się ostatnio nie zmienia, chociaż jakieś nowe spółki by się przydały... na oku miałem Grupę Kęty, ale krótki czas później poszedłem na urlop i od tamtej chwili w ogóle nie zaglądałem na wykresy, przez co też nie doszło do zakupu. Na rynek wrócę w połowie listopada i najwcześniej wtedy mogą pojawić się jakieś potencjalne nowe akcje w portfelu (o wszystkim będę na bieżąco informował). Jeśli chodzi o obecny skład portfela akcji, ich wykresy wyglądają następująco:

Amrest 31.10.2016 - 249,05

Pierwsza z moich akcji w ostatnim czasie zachowała się "niewygodnie" - mieliśmy kilkutygodniową konsolidację z której można było oczekiwać wybicia w górę do którego też doszło. Jednak wybicie było krótkotrwałe i już od kolejnej sesji cena dosyć mocno spadła. Dla techników takie zachowanie jest bardzo niewdzięczne, po spadkach cena pokonując istotne wsparcia znowu wykiwała techników i z praktycznie niczego odbiła w górę wracając w okolice ostatnich szczytów. Mimo tego wszystkiego w dłuższym ujęciu czasowym wszystko wygląda jeszcze pozytywnie (mamy wyższe szczyty i wyższe dołki). Obecnie najważniejszym poziomem wsparcia są ostatnie dołki w okolicach 220 zł, jeżeli ta cena zostanie pokonana ja będę się bez wątpienia tu ewakuował.


Stalexport 31.10.2016 - 3,49

Druga spółka dalej utrzymuje swój charakter trendu - wąskie ruchy i nagłe kilkunasto procentowe wybicia. Najbliższe wsparcia zaznaczyłem na wykresie czerwonymi kreskami, w kolejnych tygodniach ze względu na dalszy dominujący trend wzrostowy oczekuję wybicie w górę. Jeśli cena spadnie poniżej 3,3 zł lepiej wyjść z pozycji.

15 komentarzy:

 1. Może jakieś przemyślenia - bo jakiś zastój na wątkach, a na giełdzie się dzieje

  OdpowiedzUsuń
 2. Daniel przy okazji swoim okiem jakbyś ocenił wejście w PZU - uważam ze spółka jest trendzie wzrostowym i pokonuje kolejne opory. A i informacje o przejęciu pekao też chyba mogą pomóc i co jeszcze ubezpieczenia komunikacyjne mocno poszybowały w górę i to też może się przełożyć na dużo większe zyski.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zastój" spowodowany głównie brakiem czasu, ale też tym, że w pracy codziennie po 8h mam do czynienia z rynkami i zbytnio ochoty brakuje, żeby kolejne godziny poświęcać na opisywanie tego co widzę na giełdach. Trzeba trochę urozmaicać czas wolny czymś innym niż tylko rynkami ;).
  Jeśli chodzi o PZU ze strony technicznej wygląda ciekawie, 34 jest ważnym oporem, który myślę tak szybko nie przebije. Fundamentalnie też się dzieje, ale je można obracać na różne sposoby i interpretować jak komu pasuje, dlatego nie chcę się też w nie za bardzo zagłębiać ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jednak długo nie zajęło przebicie 34

   Usuń
  2. Dla mnie 34 z groszem to jeszcze nie przebicie, a wyraźne zwolnienie wzrostów na tym poziomie potwierdza opór, rynki co do grosza rzadko chodzą. Mimo wszystko trend aktualny i szanse na wyraźne wybicie poziomu są wysokie.

   Usuń
 4. AMREST - wystawiam się na sprzedaż, ostatnio były silne wzrosty i myślę, że zbliżamy się do korekty w której będę próbował odkupić akcje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy post. Można się wiele nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
 6. To prawda, że obserwując takie blogi możemy bardzo dużo wynieść z nich informacji i przy okazji nauczyć się na tym zarabiać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Post, który przeczytałem, był niezwykle intrygujący i pełen wartościowych informacji. Dzięki niemu można było zdobyć nową wiedzę i zainspirować się do dalszego samorozwoju.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten post jest naprawdę fascynujący. Zawiera cenne informacje, z których można wiele się nauczyć, co sprawia, że czytanie go jest nie tylko interesujące, ale również edukacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy post. Można się wiele nauczyć. W dobie powszechnej dostępności informacji online, warto doceniać treści, które nie tylko przyciągają uwagę, ale także poszerzają naszą wiedzę i perspektywę. Warto być otwartym na różnorodne tematy i opinie, ponieważ każda nowa informacja może być szansą na osobisty rozwój i poszerzenie horyzontów. Dlatego ważne jest, abyśmy aktywnie uczestniczyli w dyskusjach oraz otwarcie dzielili się naszymi refleksjami i doświadczeniami, przyczyniając się do wzajemnej edukacji i wzrostu intelektualnego społeczności online.

  OdpowiedzUsuń

 10. Bycze spółki miały silny występ po wrześniu i październiku 2016 roku, co odzwierciedlało ożywienie na rynku akcji po okresie niepewności. Wzrostowy trend był zauważalny w wielu sektorach, przynosząc korzyści inwestorom w tym okresie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten post jest naprawdę ciekawy i inspirujący, pełen wartościowych informacji, z których można wiele się nauczyć. Jest to świetne źródło wiedzy i inspiracji do dalszego rozwoju osobistego lub zawodowego.

  OdpowiedzUsuń
 12. Obserwowanie blogów może być niesamowicie pouczające, ponieważ możemy znaleźć w nich bogactwo informacji na różnorodne tematy oraz cenne wskazówki dotyczące życia codziennego. Ponadto, z odpowiednią determinacją i zaangażowaniem, można nauczyć się zarabiać na prowadzeniu własnego bloga, wykorzystując wiedzę i umiejętności zdobyte podczas obserwacji innych. Blogowanie staje się coraz bardziej popularnym źródłem dochodu dla wielu osób, które potrafią przekazywać wartościową treść i zyskać zaufanie swojej publiczności.

  OdpowiedzUsuń