Translate my BLOG

sobota, 29 kwietnia 2017

Bycze spółki po kwietniu 2017

Kwiecień na giełdzie się już zakończył, a to oznacza że czas na podsumowanie portfela. Miniony miesiąc był dla WIG'u najlepszym miesiącem odkąd się "ściga" z portfelem "Byki". Jednocześnie benchmark nigdy nie miał tak wysoką miesięczną przewagę - w kwietniu zyskał 13,3% więcej niż portfel. Mimo tego portfel radzi sobie w tym roku bardzo dobrze - po czterech miesiącach zyskał już 11,2%. Na jednym wykresie cała historia przedstawia się następująco:Skład portfela w minionym miesiącu się troszkę pozmieniał. Na rynkach mamy silne trendy, oznacza to że powinno się zapełnić portfel po same brzegi - taki mam też plan. Jednak raczej nie ma sensu wsiadać w "jadący pociąg", dlatego też cierpliwie będę czekał na korekty. Jeśli pociąg odjedzie to trudno - lepiej stracić okazję niż pieniądze. W kwietniu do portfela doszedł Kernel, sprzedałem za to Amrest i CdPorjekt z próbą odkupienia spółek niżej - mam nadzieję, że uda mi się wykorzystać swingi i poprawić cenę o kilka procent.

Amrest 28.04.2017 - 367,5

Wczoraj po 472 dniach (rekord dla portfela) sprzedałem Amrest zarabiając na tym blisko 110% (również rekord). Ostatnie silne wybicia kończyły się tu korektą i dłuższą fazą konsolidacji aż do momentu kolejnego wybicia i nowych szczytów. Mam nadzieję, że poprawnie uda mi się zidentyfikować następną fazę korekty - postaram się ją wykorzystać do odnowienia pozycji.  


CdProjekt 28.04.2017 - 67,79

Druga spółka (CDR) opuściła portfel kilka dni temu. W jej przypadku trochę mi się nie podoba obecna korekta - mieliśmy wybicie niższych dołków, a korekta tego ruchu spadkowego do całej korekty była za słaba (po dwóch dniach cena ponownie zaczęła spadać). Jednak do momentu utrzymania się kursu powyżej 62,5 zł jest jeszcze nadzieja. 


Stalexport 28.04.2017 - 3,9

Następna spółka na wykresie wygląda bardzo słabo, ale jest to mylne gdyż ostatnie wyraźne wybicie kluczowego wsparcia poniżej 4 zł spowodowane jest korektą kursu o dywidendę, która zasili portfel już w maju. Dla mnie najważniejszym poziomem wsparcia jest teraz 3,7 zł


11Bit 28.04.2017 - 185

11Bit również w korekcie, jednak ostatni układ świec oraz odbicie od wyraźnego wsparcia w okolicach 175 zł może zapowiadać zbliżający się powrót wzrostów. Myślę, że obecny poziom jest nawet ciekawą ceną do wejścia, zlecenie zabezpieczające do swing tradingu poniżej 170 zł.


PGSSoft 28.04.2017 - 14,38

Kurs PSW dalej w konsolidacji. Ważnymi poziomami zdradzające dalsze zamiary kursu są 13 zł (wybicie poniżej może zapoczątkować większe spadki) oraz 15,5 zł (wybicie powyżej może otworzyć drogę do nowych historycznych szczytów).


Kernel 28.04.2017 - 69

Ostatnia spółka, która dopiero od jednego dnia jest w portfelu to Kernel. Na okazję do wejścia czekałem dwa miesiące (analiza spółki Kernel) i w trakcie ostatnich sesji nareszcie dostałem sygnał wejścia (odbicie od wsparcia, przebicie linii korekty i wybicie nowego szczytu w korekcie). Troszkę szkoda, że końcówka ostatniej sesji przebiegła pod dyktando niedźwiedzi, gdyż ta ostatnia świeca troszkę ostudziła moje pozytywne oczekiwania co do potwierdzenia powrotu do wzrostów. Mimo wszystko obecny poziom uważam nadal za atrakcyjny do wejścia - mamy bardzo dobrą okazję do zabezpieczenia pozycji w oparciu o zagęszczenie się wsparć w przedziale 65 - 60 zł.

15 komentarzy:

 1. Gratulacje Daniel, piękny wynik na EAT. Ale nie sądzisz, że spółka ma jeszcze potencjał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, dlatego też chcę odkupić spółkę niżej :)

   Usuń
 2. CCC dzisiaj doszedł do portfela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daniel,czy możesz uzasadnić zakup?
   Może jakiś wykres.

   Usuń
 3. Czy w kwestii ewentualnej sprzedaży spółki Kernel, będziesz się w jakimś większym stopniu kierował tym jak kurs zareaguje na dojście do SMA200 i EMA200? Jak dotąd dość dobrze respektował te średnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będę patrzył na średnie, tym bardziej tak długookresowe, trzymam się mojej analizy z marca: http://at-trader.blogspot.com/2017/03/kernel-holding-sa-ker.html dla mnie kluczowym poziomem jest 60 zł.

   Usuń
 4. Dzisiaj weszło zlecenie na EAT - spółka po niecałych trzech tygodniach wróciła do portfela. Trade swingowy z odkupieniem niżej się udał ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Daniel, czy nie myślisz o powrocie do CDR?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kurs się ustabilizował i chciałem z powrotem odkupić, ale cena uciekła. Obecnie stoję w okolicach 64,6.

   Usuń
 6. PSW sprzedaje, dywidenda jest ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. nie rozumiem dlaczego sprzedałeś PSW? nie widzisz juz potencjału?
  czy cos wskazuje na słabosć PSW ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Dużo osób pyta o przyczynę sprzedazy PSW - nie kierowałem się techniką, długo już jest w trendzie bocznym, więc spróbuje to wykorzystać. Słaba płynność mocno utrudnia handel, ale w ujęciu kilkunastodziennym są realne szanse na "gre w ping-ponga". Czekam na cofke do odkupienia - więcej w krotce w podsumowaniu ost. msc.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie ma Kernela, SL uderzył

  OdpowiedzUsuń