Translate my BLOG

niedziela, 2 kwietnia 2017

Bycze spółki po lutym oraz marcu 2017

Ostatnia aktualizacja portfela "Byki" była dwa miesiące temu, czas więc na podsumowanie lutego oraz marca. Ostatnie dwa miesiące były zarówno dla portfela jak i benchmarku (WIG'u) bardzo udane. W lutym bycze spółki odnotowały nawet nowy historyczny miesięczny wzrost kończąc luty ponad 20% wyżej niż miesiąc wcześniej. Z kolei marzec zakończył się mini korektą - po tym miesiącu wartość spadła 0,8%. Reasumując portfel po 63 miesiącach publicznego prowadzenia wzrósł o blisko 168%, WIG w tym samym czasie również rekordowo wysoko - jego wartość pierwszy raz wzrosła do ponad 50%:

Wydawałoby się, że po takiej dynamice WIG powinien się trochę ostudzić. Korekta byłaby zdrowym elementem trendu, kiedy więc ona nastąpi? Na chwilę obecną niestety nie mogę dostrzec ku temu jakichś oznak (piszę tu o korektach min. 10%), małe szanse na taką korektę może dostaniemy po przebiciu 57000 pkt. jednak w takiej fazie rynkowej nie wyczekiwałbym słabości tylko szukał sygnałów siły, które można by wykorzystać do przyłączenia się do trendu. Patrząc na zachodnie rynki (DAX albo DJIA) WIG ma jeszcze sporo do nadgonienia. 

Przechodząc do portfela, w ostatnich dwóch minionych miesiącach nic się w składzie nie zmieniło:

  Amrest 31.03.2017 - 347

Pierwsza z omawianych spółek (EAT) dalej w mega trendzie. Wybicie 360 może dać kolejny silny impuls do jeszcze wyższych poziomów. Na chwilę obecną celem będzie okrągłe 400 zł.


Stalexport 31.03.2017 - 4,07

Druga spółka (STX) na razie najgorzej wygląda. Zamknięcie się świecy poniżej 4 zł byłoby niebezpiecznym poziomem sugerującym możliwą większą korektę trendu. W bardzo pesymistycznym scenariuszu byłby to nawet pierwszy sygnał potencjalnego zakończenia trendu wzrostowego. Dlatego też w przypadku kontynuacji obecnego kierunku wyrzucę papierek. 


CdProjekt 31.03.2017 - 74,2

Trzecia omawiana spółka to CDR. Spółka ta trzyma mocno trend, korekty boczne kończyły się zazwyczaj silnymi wybiciami. Jeśli więc zobaczymy wybicie dołem będzie to dobry sygnał na zaksięgowanie wypracowanych zysków. Ze względu na stabilność i siłę trendu myślę, że w niedługim czasie (może dwa albo trzy miesiące) zobaczymy trzycyfrową wartość akcji.


11Bit 31.03.2017 - 191

 Kolejna spółka (11B) obecnie w wąskiej korekcie bocznej, wybicie może więc być gwałtowne. Ze względu na trend zakładam wybicie w górę. Być może pod koniec kwietnia spółka przekroczy te magiczne 200 zł. 


PGSSoft 31.03.2017 - 14,45

Ostatnia z omawianych spółek nie bardzo chce się wspiąć do góry, ale dam jej jeszcze trochę czasu, gdyż jeśli nastąpi wybicie ponad 15,5 zł spółka może w przyspieszonym tempie podążyć w kierunku 20 zł. Akcje będę trzymał ciasno, zlecenie obronne znajduje się poniżej 13 zł.

12 komentarzy:

 1. Witam Daniel - jeżeli prognozujesz w najbliższym okresie siłę rynku i kontynuację trendu a także chęć do przyłączenia - w moim rozumowaniu planujesz kolejne zakupy jeżeli tak to jakie obecnie walory są w kręgu Twoich zainteresowań ???

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie tylko Kernel, nie dawno też pisałem na blogu, że ta spółka jest u mnie na radarze. Cierpliwie czekam na sygnał zakończenia korekty, ewentualnie ciekawy poziom do wejścia.
  Z kolei STX stoi na granicy, dużo nie brakuje i spółka wyleci z portfela.

  OdpowiedzUsuń
 3. KERNEL myślisz traktować jako inwestycja długoterminowa ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak jak wszystkie moje inwestycje, kupuje na kilkanaście/kilkadziesiąt tygodni

   Usuń
 4. kolejny raz Bravo Daniel!

  OdpowiedzUsuń
 5. Też się właśnie zastanawiam nad KERNELem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Daniel,czy na CDR i 11B ustawiasz stopy?Jak Widzisz głębokość korekty?

  OdpowiedzUsuń
 7. 11B ma jeszcze troszke miejsce, ale stop ustawiam juz blisko przy rynku. CDR bliżej stopa, może jutro sprzedam

  OdpowiedzUsuń
 8. Dałem CDR szansę na odbicie, ale nie wykorzystał i dzisiaj sprzedałem akcje, całkowity zysk to 25%.

  OdpowiedzUsuń
 9. Sprzedałem AMREST, spółka była w sumie 472 dni w portfelu (rekord) oraz przyniosła prawie 110% zysku (również rekord). Akcje zamierzam odkupić niżej - próba wykorzystania swingu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jednocześnie do portfela dochodzi (nareszcie) Kernel.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super piszesz, właśnie zaczynam swoja karierę na giełdzie, dzięki blogowi sporo więcej rzeczy rozumiem! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń