Translate my BLOG

niedziela, 17 marca 2019

Nvidia Corporation (NVDA)

Nowa tradingowa pozycja w certyfikacie odzwierciedlający mój portfel "Najlepszych Spółek Świata"
15.03.2019 - 169,81 (USD)

Nvidia to firma założona w 1993 roku, zatrudnia dzisiaj ponad 13 000 pracowników i należy do największych producentów procesorów graficznych na świecie. W niecałe 6 lat spółka wzrosła o 2745%  i po prawie 60% korekcie rozpoczętej pod koniec ubiegłego roku dzisiaj ponownie wykazuje siłę. NVDA jest dla mnie szczególnie interesująca gdyż należy do czołowych spółek w segmencie sztucznej inteligencji, dostarcza mnz. oprogramowanie do autonomicznych środków transportu jak i czołowy twórca technologii VR (Virual Reality). 


Firmę tą nabyłem w zeszłym tygodniu do portfela, którego w ramach certyfikatu będzie można już wkrótce nabyć na giełdzie. Certyfikat ten podobnie jak mój portfel "Najlepszych Akcji Świata" składa się z spółek, które według moich kryteriów spełniają wymogi na noszenie tego tytułu. Udział NVDA stanowi obecnie 3% wartości certyfikatu i traktowana jest jako pozycja tradingowa (nie długoterminowa). Więcej na temat mojego certyfikatu już niedługo - zanim również będzie dostępny dla prywatnych inwestorów musi przejść jeszcze końcowe testy. 

Dla zainteresowanych udoskonaleniem własnych umiejętności tradingu krótkoterminowego polecam książkę dostępną pod tym linkiem: "Sekrety tradingu krótkoterminowego"*

Jako podsumowanie poniżej dołączam jeszcze tabelę z podstawowymi wskaźnikami oraz wyniki finansowe spółki z minionej dekady:
*Link oznaczony gwiazdką jest linkiem afiliacyjnym - czyli przy zakupie książek z tego linku wesprzesz blog (nie dopłacając do ceny zakupu).


5 komentarzy:

 1. Ale mnie teraz zaciekawiłeś - własny certyfikat notowany na giełdzie to już coś :) Z kolei NVIDIA - uważam, że w ciągu kolejnych kilku lat stanie się jedną z największych (pod względem kapitalizacji rynkowej) spółką na świecie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele jest takich blogów, ale ten jest oryginalny i pełno tu ciekawych informacji. Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Blog który się czyta bardzo interesująco, sam dopiero zaczynam przygodę z giełdą więc każda pomoc jest dla mnie cenna i warta rozważenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oby takich rzetelnych wpisów pojawiało się w sieci więcej.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Jak rynek rośnie cieszę się bo wartość mojego portfela rośnie. Jak rynek spada cieszę się bo mogę taniej kupić akcje"
  Obecnie rynek spada więc kupuję akcje - po tym jak w marcu Nvidia doszła do portfela, którego udziały w ramach certyfikatu można kupić na giełdzie (jak wszystko dobrze pójdzie już niedługo zaprezentuje te certyfikaty na blogu) teraz spółka ta również przyłączyła do mojego prywatnego portfela "Najlepszych Spółek Świata". Wraz z tym nowym nabytkiem otrzymuję teraz 50 razy w roku dywidendę (Nvidia nie jest klasyczną spółką dywidendową, ale mimo tego cztery razy w roku ją wypłaca). Liczba różnych akcji w portfelu wynosi już 16 sztuk, ale "na tapecie" mam jeszcze min. kolejne 6 na których mi zależy. Jednocześnie dywersyfikacja osiągnęła dla mnie wystarczające rozmiary, że powoli można myśleć o koncentrowaniu inwestycji w "najlepsze z najlepszych akcji"

  OdpowiedzUsuń