Translate my BLOG

sobota, 12 października 2019

WEC Energy Group (WEC)

Trend jest wszystko co potrzebujesz do inwestycji na giełdzie
WEC 11.10.2019 -  93,81 $

Trend na wykresie spółki mówi nam wszystko co musimy wiedzieć. Długoterminowe wzrosty nie przychodzą znikąd, są one efektem dobrych w przeszłości wyników oraz pozytywnym oczekiwaniom co do dalszej przyszłości. W dzisiejszym wpisie przedstawiam (w mojej opinii) całkiem obiecującą spółkę WEC Energy Group. Firma dostarcza energię elektryczną i gaz ziemny. Jej obecna kapitalizacja rynkowa wynosi 29,6 mld. $, zatrudnia 7878 pracowników, wypłaca 2,52% dywidendy której średni przyrost (z ostatnich 10 lat) wynosi 14,9% (w skali roku), a przeznaczają na nią 65,9% swoich zysków. Można więc powiedzieć, że WEC jest interesującym kandydatem do inwestycji dywidendowej.

Jednak co mi się w tej spółce najwięcej podoba to bardzo stabilny kurs akcji - największa rynkowa korekta w minionych 20 latach tylko delikatnie przekroczyła 30% (rozszerzając historię do prawie 25 lat największe obsunięcie sięgnęło ok 50%). Średnioroczna stopa zwrotu (z ostatnich 30 lat) wynosi 12,23% (i pamiętać należy, że do tego dochodzi jeszcze dywidenda). Spółka jest więc dobrym kandydatem na przyłączenie do "Najlepszych Spółek Świata". Oczywiście również wyniki finansowe potwierdzają, że do czynienia mamy tu z "spółką pierwszej klasy". Niestety jej obecna fundamentalna wycena jest dosyć wysoka, ale jeśli dotychczasowe tempo wzrostów wyników finansowych zostanie utrzymane, ewentualną przyszłą korektę warto spróbować wykorzystać. Poniżej dołączam dodatkowe dane spółki wraz z wynikami finansowymi z minionej dekady:9 komentarzy:

 1. Dokładnie, najważniejszy jest trend. Szczególnie początkującym trudno w trend inwestować, bo jest wrażenie że "kupuje się drogo". Dlatego też "masa" inwestuje w spadające spółki, które są słabe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Im więcej czytam o "Najlepszych Spółkach Świata" tym bardziej jestem przekonany do inwestycji długoterminowych. Takimi akcjami miałbym lepszy wynik niż przy aktywnym tradingu (z ost. 5 lat moja średnuoroczna stopa zwrotu to 9%)... Tymi akcjami z listy "Najlepszych Spółek Świata" bez nakładu pracy wyszło by z 15%, a Daniel swoim portfelem widzę, że wykręcił grubo ponad 20% i to przy prostym "kup i trzymaj"... Reasumując część swoich zysków zacznę też inwestować długoterminowo, obsunięć się nie boję, bo przy tradingu 40% korekty w portfelu już dwa razy doświadczyłem (przy kilkudziesięciu tysięcy złotych).

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy interesujesz się również inwestowaniem w kryptowaluty?

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przydatny blog. Zamierzam inwestować na giełdzie jako dodatkowa forma zarobku. Moim zdaniem inwestować, czy to na giełdzie, czy w nieruchomości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również od nowego roku ruszam z inwestycją na giełdzie.

  OdpowiedzUsuń