Translate my BLOG

wtorek, 9 sierpnia 2011

Możliwe krótkoterminowe zmiany kierunku...

Dzisiaj amerykańskie indeksy zyskują średnio 4%. Możliwe więc, że jutrzejsza sesja rozpocznie się atakiem Byków. Ostatnio ale większość spółek straciło po kilkanaście procent. Którą więc wybrać?


Pierwszą interesującą spółką z technicznego punktu widzenia może być Groclin:
09.08.2011 - 11,62

Za zmianą kierunku notowań przemawia ostatnia formacja, która powstała na dzisiejszej sesji - Młot. Dodatkowo od kilku sesji jesteśmy świadkami znacznego powiększenia się wolumenu co również może świadczyć o nadchodzącej zwyżce.


Kolejną interesującą spółką może być Tauron:
09.08.2011 - 5,1

Tutaj z kolei kurs zbliżył się do ceny emisyjnej - 5,13 zł. Spółka zatrzymała się przed historycznym dołkiem, który znajduje się na poziomie 4,96 zł. Możliwe więc, że na kolejnej sesji będziemy świadkami próby obrony tego poziomu i cena z powrotem odbije.


Następnym kandydatem na krótkotrwałe odreagowanie może być Petrolinvest:
09.08.2011 - 5,37

Kurs podobnie jak spółka z wcześniejszej analizy dotarła do historycznego minimum i od kilku sesji broni tego wsparcia. Konsolidacja na tym poziomie za skutkowała pozytywnym sygnałem, który powstał na oscylatorze stochastycznym. Z moich obserwacji oscylator ten sprawdza się najlepiej na krótkich ruchach, więc ponowne cofnięcie do okolic 4,9 zł mógłby być wykorzystany do zajęcia pozycji i próby sprzedaży waloru na daytrading'u. Należy również pamiętać o dosyć ciasnym zleceniu obronnym, który tutaj po przebiciu 4,9 zł może być ostatnią deską ratunkową. Pokonanie tej bariery skutkować będzie z dużym prawdopodobieństwem pogłębienia się spadków. 


Na dołączenie do grona krótkotrwałych wzrostów ma szansę jeszcze Astarta:
09.08.2011 - 69

Astarta po silnej korekcie (jak zresztą obecnie większość spółek) przebiła 38,2% zniesienie Fibonacciego. Zamknięcie ale nastąpiło powyżej tego poziomu, co daje nam pozytywny sygnał na przyszłe sesje. Ostatnią świeczkę można by uznać za formację młota co również świadczy o możliwym osiągnięciu dołku z aktualnego ruchu korekcyjnego.

Wszystkie wyżej wymienione spółki dotarły do kluczowego miejsca, więc mamy możliwość do rozsądnego zarządzania ryzykiem - ustawiając zlecenie obronne ciut poniżej najbliższego wsparcia. Wzrosty na giełdach mogły by potrwać do godziny 15.30. O tej godzinie rozpoczyna się sesja w Ameryce i otwarcie na minusie może u nas skutkować zmianą dotychczasowego kierunku notowań. 

3 komentarze:

 1. wziolem tauron dzis za 5.13

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie do godziny 15.30 solidne wzrosty, a teraz dalej spadek i wszystkie akcje co podałeś też z początku ładnie rosły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To, że wzrośnie chyba nie było akurat trudne do przewidzenia ;)
  Na razie po tym jak USA dalej na minusie mamy dalszą obsuwkę, ciekawy jestem kiedy indeksy złapią oddech...

  OdpowiedzUsuń