Translate my BLOG

sobota, 4 lutego 2012

Bycze spółki na 2012 rok po "efekcie stycznia"

Pod koniec ubiegłego roku dodałem analizę kilku spółek, które w mojej opinii przezwyciężą rynek (tutaj link). Obecnie WIG od tamtej chwili zyskał prawię 11%. Była to piąta największa styczniowa stopa zwrotu w historii indeksu. Natomiast moje wybrane "perełki" odzyskały średnią stopę zwrotu na poziomie 8,86%. Jednak to dopiero początek, rozliczenie będzie pod koniec roku. Miniony miesiąc na walorach przedstawia się następująco:


Cormay 03.02.2012 - 16
W dniu przedstawienia spółki kurs znajdował się blisko dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Był to dobry moment na wzięcie udziału we wzrosty - mieliśmy możliwość postawienia stosunkowo ciasnego Stop Loss'a, który niestety został aktywowany. W chwili obecnej widzimy wybicie z klina zwyżkującego, co może zasugerować głębszą korektę, jednak cena się "złapała" i kurs zawrócił. Nie wykluczone, że z powrotem pójdzie na "północ", możliwe też że jest to tylko korekta po wybiciu. Nie ważne, my już walor opuściliśmy.


Cityinter 03.02.2012 - 29,01
Spółka odbiła od oporu, przebijając zarazem przyspieszoną linię trendu. Jednak cena znajduje się jeszcze w bezpiecznym miejscu. Nasz Stop Loss ustawiony na poziomie 26 zł będzie pilnował tyły.


Integerpol 03.22.2012 - 133,9
 Intergerpol przebił ostatni szczyt otwierając sobie drogę do kolejnych rekordowych poziomów. Zlecenie obronne w okolicach konsolidacyjnych z ostatniego tygodnia stycznia. Mamy tam dodatkowo długoterminową linię trendu oraz średnią EMA100. 


Boryszew 03.02.2012 - 0,78
Spółka na grę strategią Price Action w chwili obecnej zbliża się do pierwszego poważniejszego oporu - poziom 0,8 zł. Take Profit ustawiony na poziomie 90 groszy (kolejny szczyt) a zlecenie obronne na poziomie 69 groszy zapewnia, że w najgorszym przypadku wyjdziemy z inwestycji blisko z 10% zyskiem.


Wawel 03.02.2012 - 525
Wawel podobnie jak Integerpol przebił ostatni szczyt otwierając sobie zarazem drogę do kolejnych rekordowych szczytów. Tutaj zlecenie obronne poniżej długoterminowej linii trendu na poziomie 465 zł powinno zapewnić jak najdłuższe uczestnictwo we wzrostach.


Polimexmostostal 03.02.2012 - 1,94
Na ostatnich sesjach spółka przebiła ważny opór potwierdzając kontynuację odwrócenia trendu. Kolejny opór mamy w okolicach 2,3 zł czyli przed nami potencjał do wzrostów równy prawie 20%. Zlecenie obronne możemy przesunąć trzy grosze poniżej ceny wejściowej, czyli ewentualna strata byłaby minimalna.


Kruk 03.02.2012 - 42,85
Kruk bardziej jako spółka do obserwacji, gdzie wejście mielibyśmy po potwierdzeniu wybicia z konsolidacji. Dlatego czekamy na wygenerowanie sygnału kupna.


Kopex 03.02.2012 - 23,33
Ostatnia ze spółek proponowana na 2012 rok dotarła do istotnego oporu, gdzie w chwili obecnej należy oczekiwać korekty ostatniego impulsu wzrostowego. Zlecenie obronne ustawiamy poniżej ostatniego dołka (19,7 zł), aby i tu jak najdłużej uczestniczyć we wzrostach.


WIG 03.02.2012 - 41732
Pod koniec jeszcze krótko o WIG'u. Kurs zbliża się do bardzo ważnego oporu, gdzie należy oczekiwać korekty ostatniego impulsu wzrostowego. Więcej na temat analizy WIG tutaj.


No więc, obecnie nasz portfel na 2012 rok wygląda następująco:
Od jednego waloru musieliśmy się już pożegnać (Cormay) odnotowując stratę na poziome 4,71%. W przypadku spółki Kruk czekamy na wygenerowanie sygnału kupna, który nastąpi dopiero po wybiciu z konsolidacji. Aktualnie wszystkie oprócz jednej akcji są na co najmniej 5% plusie. W nadchodzącym miesiącu spodziewam się korekty na giełdach, więc tym samym możliwe że nasze spółki troszeczkę cofną.

18 komentarzy:

 1. jednak crm odpalił....a w zanadrzu czeka info o spolce z USA

  OdpowiedzUsuń
 2. bywa, ale nie co żałować, są to inwestycje długoterminowe i technicznie spółka przebiła długookresowa linię trendu, zobaczymy jak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak się nie mylę to po dzisiejszej sesji (obecnie) portfel na 2012 już wygrywa z WIG'iem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. w krorym miejscu najlepiej łapac kruka "za ogon" ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pewnie po przebiciu szczytów - wybicie z konsolidacji równe jest około jej szerokości, czyli zasięg wybicia mierzony tym sposobem wypada na okolice 50 zł :)

  OdpowiedzUsuń
 6. gratuluje kruka, a raczej "nosa" do niego :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mała aktualizacja stanu portfel:
  Wczoraj wpadł Kruk po 44 zł, ponieważ jest to inwestycja bardziej krótkoterminowa dzisiaj SL przesuwamy troszkę wyżej - poniżej połowy wybijającej świecy, tj. 44,7 zł
  Na Boryszewie SL przesunięty do poziomu 0,79 gr
  Kopex SL przesunięty na 20,90

  OdpowiedzUsuń
 8. Znowu aktualizacja - dzisiaj sprzedany po 24,6 KOPEX - formacja świecowa i wskaźniki ostrzegają przed cofnięciem się kursu, ale możliwe że jeszcze do niego wrócimy

  OdpowiedzUsuń
 9. graty za KPX, BRS dzis 89gr zaliczył - ale tam 90gr to moze nie byc koniec wzrostow, bo przymiarki sa do w20, wiec grac jeszcze troche moge wiecej, niz wspominane 90gr

  OdpowiedzUsuń
 10. właśnie zastanawiam się czy nie podnieść na borku TP do co najmniej 95 gr...

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja gratuluje idealnie trafionego punktu zwrotnego na WIG'u :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam. Borek przebil w pieknym stylu 80 groszy wiec prawdopodobenstwo obrony 80gr bardzo duze.
  Prosze spojrzec ( jesli kopex wypadl) na cedc ja widze tam orgr i zasieg powyzej 30zl

  OdpowiedzUsuń
 13. Na CEDC faktycznie może być jeszcze bardzo ciekawie, dodam też analizę...
  Odświeżę jeszcze stan portfela "byki 2012": niestety na stopie wyleciała spółka KRUK - była to inwestycja krótkoterminowa, gra pod wybicie z konsolidacji, widać też że moja strategia się sprawdziła - w dwa dni stopa zwrotu wyniosła już prawie 10%, jednak nie przesunąłem swoje zlecenie obronne w efekcie czego zysk jest tylko symboliczny, bo 1,59%.
  Na Boryszewie ustawiony na poziomie 90 gr TP został przesunięty do 95 gr. Mieliśmy tam już 0,89 zł gdzie cena odbiła od górnej bandy kanału. W chwili obecnej zakładam korektę max. do poziomów 80 gr (dolne ograniczenie kanału, linia trendu i wcześniejsze wsparcie), dlatego też SL jest nadal na niezmienionym poziomie = 0,79 zł.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy to możliwe,że brs od poniedziaku up,czy się mylę?

  OdpowiedzUsuń
 15. N Borku TP ustawiony był na 90 gr, doszło do 89... później przesunięty na 95 gr. SL na 79 gr i mnie opuścił. Zysk 25% ale gdyby doszło do tych 90 gr było by ponad 42% zysku, zabrakło 1 gr.... :/
  Borek wybił z kanału i potencjalny zasięg wybicia wynosi około 73 gr. Na chwilę obecną sygnałów na ponowny ruch w górę jeszcze nie ma, do tej pory trzyma się ciągle na wsparciu (z naruszeniem linii wsparcia).

  OdpowiedzUsuń
 16. Coś borek nie chce za bardzo spadac.Od środy(też wyniki) możliwe wzrosty na giełdzie ,mam dylemat ,czy już kupic brs.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. i cos na borku obroty siadly. czy 38,2% korekty wystarczy?

  OdpowiedzUsuń
 18. a dodam krótką analizę... ;)

  OdpowiedzUsuń