Translate my BLOG

wtorek, 11 grudnia 2012

Nowa spółka do portfela "Byki" + krótkie spojerzenie na kilka propozycji czytelników

Neuca (NEU)
11.12.2012 - 94,95 

Ostatnio pisałem, że zainteresowałem się nową spółką, która to od sierpnia 2011 roku znajduje się w stabilnym trendzie wzrostowym - mowa o spółce Neuca. Obecnie kontynuację wzrostów powstrzymuje historyczny szczyt z 2007 roku - pretekst do długoterminowego podwójnego szczytu? 
Oznacza to, że technicznie mamy dosyć duże zagrożenie do odwrócenia trendu, mimo tego zaryzykuję...
Moja średnia cena zakupu to 95 zł. Głównymi sygnałami, które zadecydowały o wejściu to dotarcie kursu do tzw. "zmiany biegunów" oraz długoterminowej linii trendu. Dodatkowo w tych okolicach Ichimoku narysował płaską Senkou Span B co potwierdza ważność opisanej strefy wsparcia:
Pojawiły się też inne propozycje do uzupełnienia portfela (tutaj link). Postaram się krótko opisać ich obecny stan techniczny:

GPW
10.12.2012 - 36,24

Można powiedzieć, że w przypadku spółki GPW o jej trendzie decydują formacje i obroty na indeksie WIG. Okres w którym to indeks WIG znajdował się w konsolidacji to czas kiedy obroty były wręcz żenujące. Tym samym spółka GPW stale traciła na wartości. W dniu wybicia WIG'u z trendu bocznego (które również zostało potwierdzone obrotami), GPW też przebiła linię trendu. Obecnie indeks dotarł do pierwszej kluczowej strefy oporu i również GPW na to zareagowała (więcej na temat strefy oporu na WIG'u można zobaczyć w analizie dostępnej pod tym linkiem: WIG - analiza techniczna). Podsumowując jeżeli WIG odbije od opisanej w analizie strefy oporu, prawdopodobnie też GPW przebije swoje ostatnie wsparcie. Do zajęcia pozycji pod zagranie na odwrócenie ostatniego trendu spadkowego na wzrostowy jest według mnie jeszcze jest za wcześnie.

Azotytarnów (ATT)
10.12.2012 - 50,15

Kurs Azotów znajduje się w trójkącie zwyżkującym, którego zasięg wybicia wskazuje na zmianę kursu o ok. 10%. W przypadku wybicia w górę będzie to sygnał na kontynuację wzrostów, a po wybiciu w dół może powstać zagrożenie do odwrócenia trendu, lub głębszej korekty. Uważam, że najlepszym momentem do przyłączenia się do ruchu otrzymamy po przebiciu 51,5 zł. 

Sobieski (BVD)
10.12.2012 - 167,9

Ostatnią omawianą dzisiaj proponowaną spółką będzie Sobieski. Krótko mówiąc: brak wyraźnego dominującego trendu wzrostowego, co oznacza że główne kryterium portfela "Byki" nie zostało spełnione, więc i nie zagości w portfelu. Mimo tego kurs zbliża się do potencjalnego poziomu odreagowania, gdzie (spekulacyjnie) można zaryzykować z zakupem. Strefę zakupów zaznaczyłem czarnym obszarem, obowiązkowy stop loss poniżej tej strefy i poziom realizacji zysków poniżej wcześniejszego podwójnego szczytu.

6 komentarzy:

 1. Myślę, że to bardzo dobry poziom zakupu spółki Neuca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli wybijemy w górę, kolejną spółka będą Azotytarnów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powolutku, będę się szykował do sprzedaży najbardziej byczej spółki w portfelu - LPP. Od momentu zakupu (w maju) przyniosła ona już ponad 60% zysku i myślę, że warto by było przytulić ten zysk i ewentualnie wejść ponownie po korekcie, która pewnie niedługo może doprowadzić do kilkunastu procentowej przeceny.
  Obecnie rozmyślam nad sprzedażą w okolicach 5000 zł, może też spróbuję puścić za dokładnie 5000 zł - zależnie od tego w "jakim stylu" dojdzie do tego poziomu.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Azoty dosyć wybiły :) To już pora na zakupy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze widzieć nowe spółki na rynku. Zapewne młodsze, z nieco innym podejściem.

  OdpowiedzUsuń