Translate my BLOG

środa, 19 grudnia 2012

Wypełnienie wolnej luki w portfelu "Byki"

Dzisiaj do portfela trafiła kolejna spółka - o planowanym zakupie pisałem w ostatniej aktualizacji portfela ("Nowa spółka do portfela Byki"). Tym zakupem portfel został "wypełniony po brzegi" - na kolejne niestety nie ma już wystarczających funduszy.  

Przedstawiając jeszcze krótko sytuację techniczną nowej spółki, wykres wygląda następująco:
Azotytarnów 19.12.2012 - 53,1

Kurs kształtował się w trójkącie zwyżkującym, którego wybicie wskazywało na potencjalną zmianę ceny o ok. 10%. Po wybiciu w górę otrzymaliśmy więc sygnał zakupu i informację o kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego. 

Obecnie portfel składa się z ośmiu spółek, a aktualna stopa zwrotu z każdego poszczególnego waloru jest następująca:


Przypomnę, że całą historię tego portfela można prześledzić w zakładce "Portfel Byki (akcyjny)".

6 komentarzy:

 1. LPP zbliża się do mojego TP, mam nadzieję że przed nowym rokiem uda się jeszcze zaksięgować wypracowany na tej spółce zysk :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sprzedałem Boryszewa i kupiłem Azotytarnów - no zobaczymy co to będzie ;)
  PS. nie sugerowałem się Twoim zakupem, zakup ten dał mi tylko potwierdzenie :P bo już planowałem wcześniej uzupełnić portfel o tą spółkę ;P

  OdpowiedzUsuń
 3. ale ładnie azoty maszerują, gratulacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. No i spadły niestety :( Jaki masz SL na azotach? Może pora dokupić? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. SL poniżej 50 zł i na razie jeszcze za wcześnie na sygnały odwrócenia trendu ;). Po za tym jeżeli już raz wszedłem i zaczyna spadać nigdy nie uśredniam swoją pozycję (czyli nie odkupuje taniej) - czekam aż osiągnie moje ustalone poziomy, które to dadzą odpowiedni sygnał (po wybiciu SL sygnał na zmianę trendu do horyzontu czasowego na jakim grałem). Za to odwrotnie jeżeli idzie w moim kierunku - wtedy czasem warto piramidować by zwiększyć prędkość zysku :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobry to był stop :)

  OdpowiedzUsuń