Translate my BLOG

piątek, 29 września 2017

LPP

 Najlepsza Polska spółka?
19.09.2017 - 8172

Tak jak obiecałem w wpisie przedstawiającym kryteria do "Najlepszej Polskiej Spółki" dzisiaj przedstawię pierwszego kandydata na to miejsce - część osób odgadła która spółka może zaliczać się do tego grona: oczywiście LPP. Firma zajmuje się projektowaniem oraz dystrybucją odzieży w Polsce oraz za granicą (najwięcej w Europie ale również i w Egipcie, Kuwejcie, Katarze i Arabii Saudyjskiej). LPP koncentruje się na kreowaniu własnych marek, które rozdziela na trzy grupy docelowe (dla dzieci, młodzieży i dorosłych), wśród nich: RE Kids dla dzieci, Cropp, House i SiNSAY dla młodzieży oraz Mohito, Reserved i Tallinder dla dorosłych. Na GPW notowana jest od 2001 roku i w ciągu ostatnich 16 lat utrzymała średnioroczne stopy zwrotu bliskie 40%! Oczywiście w dłuższej historii utrzymanie takiej dynamiki wzrostowej jest mało prawdopodobne, ale ogólny trend spółki dobrze odnosi się do jej przyszłości. Wykres w porównywaniu do "Najlepszych Spółek Świata" jest troszkę bardziej "poszarpany" - spowodowane to jest tym, że korekty wypełniają znaczący okres czasowy całej historii giełdowej spółki. 

Kapitalizacja firmy sięga 4,5 mld. USD (16 mld. PLN) co daje jej szósty największy udział wśród wszystkich spółek notowanych na GPW, a to stanowi 3,31% udziału w indeksie WIG (4,79% w indeksie WIG20). Największa historyczna korekta sięgnęła ponad 67% i trwała ona 4 lata i 5 miesięcy (2007 - 2011). Spółka od 2010 roku wypłaca symboliczną dywidendę 0,42%, Payout Ratio wynosi  37,6% - pozostałą część zysków przeznaczają na dalszy rozwój. Cena jednej akcji LPP wynosi obecnie ok 8 200 zł co jest na tą chwilę najwyższą jednostkową ceną akcji w Polsce.  


Wieczny Byk?
08.12.2013 - 8850

Ostatnio analizowałem "nieśmiertelnych byków", w nich między innymi LPP. Spółka ta znajduje się na dosyć istotnym poziomie, który można wykorzystać do zakupu z atrakcyjnym stosunkiem ryzyka do dochodu. Obecnie kurs znajduje się na tzw. zmianie biegunów, na który kurs pozytywnie reaguje. Proponowane poziomy wejścia zaznaczyłem na wykresie (jeden w polu wsparcia), drugi po przebiciu krótkoterminowej linii trendu oraz ostatniego szczytu. Trzeba też pamiętać, że nic nie rośnie wiecznie, więc obowiązkowy poziom Stop Loss poniżej strefy wsparcia - myślę, że najbezpieczniejsze zlecenie będzie zlecenie SL z aktywacją na zamknięciu (żeby nie wpaść w pułapkę fałszywego przebicia poziomu obrony).

10 komentarzy:

 1. Cześć, ciekawi mnie jak składasz zlecenie SL na zamknięciu, mam rachunek w PKOBP i tam dzwoniąc ostatnio w pewnym celu dowiedziałem się przy okazji, że PKO nie obsługuje takich zleceń, moja aplikacja rynkowa ma nieaktywne pole "limit aktywacji" przy zleceniu WNF i WNZ. Co Ty na to? Jak zatem złożyć zlecenie, które proponujesz?

  szymekx666

  OdpowiedzUsuń
 2. odpowiedź jest prosta i niektórym znana
  zmień waść dom maklerski skoro w twoim tradowanie nie popłaca

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mam konto maklerskie w pko bp i nie wiem jak u innych ale system wydaje mi się prymitywny. Dostajemy login i hało i bujaj się Fela. Żadnej instrukcji nic. A najlepiej na tradingu zarabia dom maklerski.

  OdpowiedzUsuń
 4. co sadzicie o rynku w tej chwili?czy to czas na glebsza korekte?odwrocenie trendu?realizacja zysków?

  OdpowiedzUsuń
 5. Np mój DM daje możliwość ustawienia zlecenia, które np uaktywni się danego dnia o wybranej godzinie. Żyłem w przekonaniu, że to standard..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to jest standard, tylko że niektórzy nie wiedzą jak wykorzystywać możliwości jakie daje biuro...

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Dlatego, że analizy konkretnego instrumentu finansowego robę w tym samym poście, żebym mógł na bieżąco widzieć w ilu procentach moja analiza się sprawdziła, są widoczne od "najnowszej" do "najstarszej" - LPP ostatnio analizowałem w grudniu 2013, stąd też te komentarze odnosiły się do wpisu z tej daty ;)

   Usuń
 7. Właśnie mi się bardzo podoba ten system - w ten sposob rowniez czytelnik może sobie sprawdzić jak wczesniejsze analizy wyszły, nie musi szperac w archiwum. To samo odnosi się do prowadzonych tu portfeli, gdzie wszystko jest w spisie, "ładnie posprzatane" można sobie latwo i szybko prześledzić całą historię :)

  OdpowiedzUsuń