Translate my BLOG

niedziela, 24 kwietnia 2016

Ciech SA (CIE)

Koniec krótkoterminowego trendu spadkowego?
22.04.2016 - 71,5

Spółka, która przez długi czas utrzymywała się w portfelu po wybiciu wcześniejszych dołków musiała go opuścić. Jednak obecnie ponownie mamy oznaki siły...  Kurs w ostatnim tygodniu wybił ponad linię trendu pokonując zarazem strefę 69-70 zł który spółka tak długo broniła. Na chwilę obecną cena znajduje się w dosyć istotnej strefie konsolidacji (zaznaczone na wykresie) i wybicie w jednej ze stron może potwierdzić dalszy kierunek ruchu ceny. Ze względu na ostatnią dynamikę bardziej prawdopodobne oceniam wybicie w górę. Wtedy traderzy "swingowi" jak i "trend folowerzy" pewnie wykorzystają siłę jako potwierdzenie do zakupów.

Jak to było? The trend is your friend...
05.12.2014 - 46,7

...until it ends. Dopóki trend się utrzymuje, gracze pozycyjni powinni go wykorzystywać. Spółka Ciech trafia do głębszego kręgu spółek obserwowanych i możliwie, że w nie dalekiej przyszłości dołączy do portfela "byki". Ważne poziomy wsparcia, które można by wykorzystać (kupując chwilową słabość) to 45, 40, 35 i 30 zł (okrągłe poziome potwierdzone metodą PA).

8 komentarzy:

 1. Jaki według Ciebie bylby najlepszy moment wejścia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależnie od tego kto na jaki okres zamierza nabyć papierek, ja czekam na poziomy 35-40 zł

   Usuń
 2. Teraz czekam na wzrost i sprzedaje z zyskiem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Daniel,czy Ciech znajdzie się w portfelu?

  OdpowiedzUsuń
 4. Mozlie, za kupie sile, tj. 75 zl.

  OdpowiedzUsuń
 5. a ATT, kiedy warto brać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zalezy kto jakie view ma i jaka strategie prowadzenia pozycji stosuje. Na razie nadal w delikatnym trendzie spadkowym, moze wiec wejscie w wybicie wczesniejszych szczytow na trade pozycyjny.

   Usuń