Translate my BLOG

piątek, 5 października 2018

Nemetschek (NEM)

Perełka tradingowa: +12 400% w 9 lat
05.10.2018 - 125,1 (EUR) 

Jako, że ostatnio jestem aktywny na zagranicznych spółkach dzisiaj krótko przedstawię akcję, która w niecałą dekadę zyskała 12 400%! Jest to firma którą nie kwalifikuję do potencjalnych kandydatów na przyłączenie do inwestycyjnego portfela "Najlepszych Spółek Świata", gdyż do tej pory nie wykazała się stabilnością finansową również w okresie słabej koniunktury, ale mimo tego może być ciekawą pozycją na trend trading. Spółka pochodzi z Niemiec, jest dostawcą oprogramowania dla architektów, inżynierów i branży budowlanej. Spółka rośnie jak na drożdżach i oczywiście silnej dynamice wzrostowej towarzyszy duża zmienność, przy której korekty przekraczające 30% nie są tu rzadkością. Obecna kapitalizacja rynkowa wynosi niecałe 5 mld. €. Oznacza to, że najważniejsze kryteria tradingowe spółka spełnia, tj. wysoka płynność, silny i stabilny trend wzrostowy (z adekwatnymi do wzrostów korektami) oraz jako mały bonus dla osób, które chcą dłużej uczestniczyć w trendzie spółki coroczna wypłata dywidendy (która od czterech lat sukcesywnie jest powiększana). Jeszcze raz podkreślę - jest to spółka spekulacyjna i ryzyko większych zejść kursu oceniam tu na wyższe, ale dla osób które potrafią to wykorzystać z pewnością ciekawy tytuł.

9 komentarzy:

 1. Czy korzystasz z jakiś stron www. np. skanery, grupy dyskusyjne aby "wyłowić" tego typu akcje tzn. growth. Chodzi mi o spółki niemieckie mogą być tez inne europejskie. Ja na szybko znalazłem: Stratec, Infineon, Eckert & Ziegler AG O.N.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzystam z platformy do handlu traderfox, który mi filtruje spółki :)

   Usuń
 2. Nemetschek AG O.N. zamk. 96.92€ +4.10%. Nowy rekord. Teraz kolejny cel dla byków okrągłe 100€.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kapitalna strona, polecam bardzo https://swobodnezycie.pl/ stronę z artykułami na różne tematy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Do długoterminowego portfela przyłącza dzisiaj nowa spółka: NEMETSCHEK. Średnia cena zakupu to 64,98 € przy kursie EURPLN równym 4,4645.

  OdpowiedzUsuń
 5. Do długoterminowego portfela dokupiłem trochę akcji Nemetschek. Średnia cena zakupu to 61,35 €, przy kursie EURPLN równym 4,4785.

  OdpowiedzUsuń
 6. Średnio po 75,26 €, przy kursie EURPLN 4,3616 powiększyłem pozycję w spółce Nemetschek.

  OdpowiedzUsuń