Translate my BLOG

czwartek, 8 listopada 2018

Intuit (INTU)

Spółka finansowa z sektora technologicznego
07.11.2018 - 221,88 (USD)

Ostatnio spółki technologicznie (nareszcie) trochę cofnęły, a że mój portfel "Najlepszych Akcji Świata" zawiera mało spółek z tego sektora miałem już małą nadzieję, że zasilę go nowymi akcjami i nadrobię tą zaległość... Jednym z tych kandydatów jest Intuit - firma zajmuje się produkcją i rozwojem oprogramowania finansowego i podatkowego, zatrudnia 8900 pracowników (2018), aktualnie jej kapitalizacja rynkowa przekracza 57 mld. $. Niestety z ujęcia historycznego obecna wycena spółki jest dosyć wysoka. Mimo, że firmę można zaliczać do spółek technologicznych od siedmiu lat nieprzerwanie podwyższa swoją dywidendę, która obecnie wynosi 0,85% i przeznacza na nią 36% swoich zysków (przypomnę, że spółki technologiczne rzadko wypłacają dywidendę). W ostatnich 20 latach średnioroczna stopa zwrotu wynosiła 18,3%. Dodam, że w porównaniu do pozostałych spółek, które mam na swojej liście do potencjalnego zakupu do portfela "Najlepszych Spółek Świata" Intuit można zaliczać do firm bardziej ryzykownych. Jeśli chodzi o dokładniejsze wyniki finansowe, poniżej dołączam tabelę reprezentującą osiągnięcia w ostatnich 10 latach:

7 komentarzy:

 1. Cześć Daniel, możemy się podziewać podsumowania października dla Twojego portfela?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, w minionym miesiącu nie działałem w portfelu "Byki", więc pod koniec listopada podsumowanie będzie zawierało minione dwa miesiące.

   Usuń
  2. Ok, dzięki za szybką odpowiedź. Podsumowania (niekoniecznie miesięczne) dla "NAŚ" również będziesz przygotowywał?

   Usuń
  3. Portfel "BSW" (Best Stocks Worldwide) to portfel długoterminowy i ponieważ perspektywa czasowa poszczególnych zakupów jest tu znacznie dłuższa podsumowania będą na koniec roku, celem omówienia moich zakupów w minionym roku i planów na kolejny rok. Pierwsze takie podsumowanie już było (w styczniu 2018) i drugie będzie podobne ;)

   Usuń
  4. Dużo pytań dostaję do tego portfela, może jednak co kwartał będę dodawał takie krótkie podsumowanie... zainteresowani?

   Usuń
  5. Ja bardzo!

   Usuń
 2. Jakie szczęście, że natrafiłam na ten blog! Teraz wiem o ekonomii znacznie więcej. Jeśli tak jak ja chcesz wiedzieć co się dzieje za kulisami wielkich korporacji i jak skutecznie manewrować swoją firmą na rynku, zajrzyj tutaj.

  OdpowiedzUsuń