Translate my BLOG

poniedziałek, 12 sierpnia 2019

AutoZone (AZO)

Niedowartościowana spółka z sektora samochodowego?
AZO 09.08.2019 - 1088,66 $

Sektor samochodowy już od dłuższego czasu znacznie słabiej sobie radzi niż szeroki rynek. Jednak mimo tego można znaleźć kilka dobrych spółek, które w przeciwieństwie do konkurencji trzymają się bardzo dobrze, w tym właśnie firma z dzisiejszego wpsiu: AutoZone. Takie utrzymanie przewagi dobrze świadczy o przyszłej wycenie firmy, kiedy to sektor ten ponownie zostanie doceniony przez inwestorów, spółki które nie brały udziału w przecenie mają szansę na osiągnięcie wyższych stóp zwrotu. AZO  jest firmą sprzedającą części samochodowe, jej kapitalizacja rynkowa wynosi 26,7 mld. $, zatrudnia 54 900 pracowników, a jej obecną wycenę fundamentalną można nawet uznać za niedowartościowaną.

Przy fundamentalnej wycenie spółki, problem jaki pojawia się przy zakupie jest, że spółka jeszcze przez długi czas może "posiadać" status niedowartościowanej. Aby na takiej firmie zarobić, kurs spółki musi wzrosnąć (nie ma tu dywidendy). Obecnie największym motorem wzrostów jest ogromna wartość skupionych akcji własnych (przez spółkę). Więc dla zakupu długoterminowego lepiej wspomóc się techniką wykresu:

AZO 09.08.2019 - 1088,66 $ (w ujęciu dwu dniowym)

Załączony wykres obrazuje cenę akcji od lutego 2013 roku w ujęciu dwu dniowym (tzn. jedna świeca zawiera w sobie dwa dni handlu - nie mylić z zakresem czasowym). Dodana do wykresu średnia krocząca nie jest tu istotna, gdyż nie pokrywa się z wykresem wystarczająco dobrze aby na jej podstawie dokonywać jakieś decyzje. Najważniejsze są to zaznaczone strefy cenowe, które to bardzo dobrze pokazują reakcję kursu na dane poziomy (jest to strefa 780 - 820 $). Poziomy te w przypadku dotarcia kursu do niej można spróbować wykorzystać, gdyż dają dobrą możliwość do zarządzania pozycją.

Na koniec załączam jeszcze pozostałe podstawowe dane spółki wraz z osiągniętymi wynikami z ostatniej dekady:


5 komentarzy:

  1. AutoZone na longterm bardzo dobra spolka :) zmiennosc potrafi tu byc wysoka, ale to zwiazane jest z sektorem w ktorym dziala.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  3. A jeździcie w ogóle na giełdy samochodowe? Ja przyznam, że zainteresowały mnie one dopiero jakiś czas temu, no i przyznam, że chętnie w tym celu zerknąć sobie na stronę https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/gielda-samochodowa-gdzie-kiedy-czy-warto-jechac.html , bo dla mnie to nowość, ale o giełdach samochodowych można tam wiele przeczytać. Sprawdźcie, czy jakieś w Waszym pobliżu nie ma.

    OdpowiedzUsuń