Translate my BLOG

poniedziałek, 21 kwietnia 2014

Srebro (XAGUSD)

Srebro dalej w długoterminowym trendzie wzrostowym
20.04.2014 - 19,57

Ostatni wpis na temat srebra był dwa i pół roku temu, głównie dlatego, że na co dzień nie "traduje" tym metalem. Mimo tego uważam, że warto zwrócić uwagę na kondycję techniczną surowca - mimo ponad 60% przeceny (od szczytu w kwietniu 2011 do dołka w czerwcu 2013 roku) ogólny stan techniczny wskazuje na aktualność zapoczątkowanego w 2003 roku trendu wzrostowego. Oznacza to, że gracze długoterminowi nadal widzą tu hossę, a obecne poziomy postrzegają jako dobrą okazję do przyłączenia do głównego trendu. Oczywiście obowiązkowy stop loss poniżej linii trendu, gdyż w przypadku jej przebicia można spodziewać się spadków nawet do okolic 10$.

Walka z podwójnym oporem
21.09.2011 - 40,25

Srebro na wykresie H1 uformował kanał spadkowy. Obecnie kurs dotarł do górnego ograniczenia kanału, ale dalsze wzrosty niestety zatrzymało 78,6% zniesienie. Przebicie tego poziomu może być pierwszą próbą na odwrócenie trendu (na wykresie H1). Kolejny opór mamy przy ostatnim szczycie (ostanie odbicie od górnej linii) -  40,89. Jeżeli nie uda się pokonać zniesienie Fibonacciego na jakim sreberko się teraz zatrzymało, możliwa będzie kontynuacja dotychczasowego trendu, wtedy dalsze zatrzymanie spadków mogłoby nastąpić na dolnym ograniczeniu kanału.  


Wykres H1 (M60)- 18 maj 2011

Ostatni dołek wybił się od 38,3% zniesienia Fibo i ostatecznie zamknął się na 50% zniesienia. Na wykresie zaznaczyłem możliwe miejsce zajęcia krótkiej pozycji na poziomie 35,25 możliwy zasięg w krótkim terminie 34,01 (potencjalny zysk +1,24) i Stop Loss na poziomie 35,58 (ewentualna strata -0,33). Przy 0,1 lota strata wynosiła by odpowiednio 644,49 zł, a możliwy zysk 2421,72 zł.
Na jakiej podstawie ustawiłem Stop Loss i Take Profit? No w przypadku Take Profit zakładam, że kurs ponownie zbliży się do 38,2% zniesienia Fibo i lekko wybije. Natomiast w przypadku Stop Loss kierowałem się podwójnym szczytem z świeczek z godziny 19 i 20 (wiem że nie stanowi to tutaj dużego oporu, ale w przypadku srebra ustawienie Stop Loss'a powyżej ostatniego szczytu (36,45) oznaczało by (jak dla mnie) za duże ryzyko). Ponieważ gram zgodnie z trendem zajmuję pozycję krótką.

UWAGA: Ja nie prognzuję kurs, tylko rozpatruję możliwy scenariusz :P

4 komentarze:

 1. Scenariusz się sprawdził....właściwie prawie sprawdził, bo kurs cofnął do 34,02 (a zlecenie ustawione było na 34,01) :/. Po tym kurs z powrotem się odbił do góry tak jak mówiłem. Stopa przesunąłem i zlecenie podtrzymałem, pod koniec wszystko poszło po mojej myśli i parę groszy wpadło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co Pan sądzi o srebrze fizycznym na przyszły rok? Czy warto teraz kupic?Bo porzez te dodruki pieniądza powinny odbic mocniej (zloto i srebro).Czy może ok.2014,2015 może dużo spaśc i dopiero wówczas wzrosty i wówczas dopiero warto kupic?.Podobno wartośc srebra jest sztucznie zaniżana bardzo. Pozdrawiam Ego

  OdpowiedzUsuń
 3. Na ten temat można by napisać książkę. Metale szlachetne poprzez inflacje/dodruk pieniędzy powinny zawsze stanowić bezpieczną przystań na długi okres, a to jest min. 10 lat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powinno się zawsze posiadać w portfelu fizyczne złoto i srebro, które stanowi bezpieczną przystań. Jeśli ktoś chce obecnie rozpocząć inwestowanie w metale powinien stopniowo dokupywać kruszec i przyglądać się zrachowaniom rynków.

  OdpowiedzUsuń