Translate my BLOG

sobota, 11 lipca 2020

EPAM Systems (EPAM)

Obiecujący kandydat do inwestycji
EPAM 10.07.2020 -  260,84 $

Stabilny trend kursu akcji EPAM System czyni spółkę interesującym kandydatem do tradingu pozycyjnego i jeśli stabilność osiąganych wyników będzie kontynuowana, również do inwestycji długoterminowej. Firma jest globalnym dostawcą usług inżynierii oprogramowania i doradztwa IT, jej obecna kapitalizacja rynkowa wynosi niecałe 15 mld. $ i zatrudniają w sumie 32 561 pracowników. Spółka na giełdzie notowana jest od 2012 roku i od tego czasu zyskała już prawie 1800% w kursie akcji, doświadczając przy tym zaledwie cztery korekty, których głębokość spadków przekroczyła 30%. 


Silnym i przede wszystkim stabilnym wzrostom towarzyszą bardzo dobre dane fundamentalne. EPAM swoimi zyskami nie dzieli się w formie dywidendy (normalne przy silnie rozwijających się spółkach technologicznych). Również interesującą informacją jest fakt, że spółka nie jest zadłużona, co przy firmach z tego sektora i przede wszystkim w obecnych okolicznościach rynkowych jest rzadkością - kapitał pozyskują głównie z rynku finansowego rozwadniając udziały akcjonariuszy (jak widać nie wpływa to negatywnie na kurs akcji, więc ewentualne przyszłe skupy akcji mogą dodatkowo jeszcze bardziej uskrzydlić notowania). Sama wycena firmy dosyć wysoka, ale nie powinno to dziwić - jeśli tempo rozwoju będzie utrzymane, firma może szybko osiągnąć "uczciwą" wycenę w której kolejna korekta nie sięgnie poziomów sprzed przewartościowania w dniu zakupu. Więcej danych tradycyjnie zamieszczam na końcu:


Dodam, że już niedługo blogowy sklep wzbogacony zostanie o nową pozycję, jeszcze nie będę zdradzał "jaka to pozycja", dlatego zachęcam do regularnego odwiedzania. Natomiast zapowiadany ebook najprawdopodobniej dojdzie w kolejnych kilku miesiącach, a dla osób, które jeszcze nie przeczytały mojej książki, można ją znaleźć przechodząc do sklepu klikając na poniższy link:

7 komentarzy:

 1. Bardzo jestem ciekawy tej "nowej pozycji" - zamawiam w ciemno! ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy rozwazasz granie na spolce tradingowo lub pod katem dolaczenia do BSW?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ujęciu tradingowym dużo spółek "rozgrywam", pod względem inwestycyjnym - tak jak pisałem: "jeśli stabilność osiąganych wyników będzie kontynuowana, również do inwestycji długoterminowej" będzie dla mnie interesująca.

   Usuń
 3. Witam, mógłbyś podać link do strony, z której wyświetlana jest pierwsz grafika?
  pozdrawiam Czarek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zakładce "przydatne strony" są wszystkie linki ;)
   Grafiki są z traderfox.de, finviz.com i morningstar.com

   Usuń
  2. Wiem, że jest ta zakładka i tam szukałem, ale naprawdę nie mogę znaleźć :(. To jest grafika z oceną Qualitaet-Check w prawym górnym rogu. Strona po niemiecku. Mozłiwe, że jest to płatne na stronie traderfox.de, bo tam też nie mogę tej grafiki znaleźć?

   Usuń
  3. Trzeba być zarejestrowanym. Cennik na traderfox tutaj: LINK

   Usuń