Translate my BLOG

piątek, 10 lipca 2020

Hypoport (HYQ)

Niemiecka spółka holdingowa jako inwestycja długoterminowa?
HYQ 10.07.2020 - 423,75 €

Czas na kolejną firmę z listy kandydatów do portfela "Najlepszych Akcji Świata" - Hypoport. Firma jest spółką matką sieci firm technologicznych dla branży kredytowej, nieruchomości i ubezpieczeń. Założona została w 1999 roku, jej obecna kapitalizacja rynkowa wynosi ok. 2,5 mld. € (ok. 3,1 mld. $). Licząc od stycznia 2009 roku kurs akcji wzrósł o ponad 10 000%, dla mnie jako inwestycja interesująca stała się jednak dopiero w 2017 roku - od tego czasu cena wzrosła o blisko 500%. Niestety ale nigdy nie znalazłem odpowiedniego momentu do zakupu, co pokazuje dlaczego dla długoterminowych inwestycji, szczególnie w silne trendowo spółki, czasami nie warto zwlekać z zakupem...


Silnym wzrostom kursu akcji oczywiście towarzyszy wzorowa kondycja fundamentalna. Zysk netto oraz obroty stabilnie z roku na rok coraz wyższe. Sama wycena, jak to przystaje na silnie rozwijającą się spółkę - dosyć wysoka, obecnie powyżej średniej z ostatnich pięciu lat. Czyli dla zmniejszenia ryzyka ponadprzeciętnie głębokiej korekty należy poczekać na spadek ceny, czy ale się "doczekamy" odpowiedniego poziomu, to już inna kwestia (mój przykład czekania od 2017 roku)... Więcej informacji fundamentalnych, tj. wyniki finansowe z minionej dekady załączam niżej:
Jeśli interesują Cię polskie spółki z "drugiego rzędu", na które trudniej znaleźć wartościowe informacje to zachęcam do przyłączenia do Portalu Analiz - przypomnę, że jeśli przy rejestracji do abonamentu zaznaczysz, że trafiłeś tam z mojego bloga (Pamiętnik Giełdowy), to otrzymasz 13 miesiąc gratis. Abonament za cały rok kosztuje zaledwie 149 zł.


Również o mojej książce i newsletterze przypomnę: jeśli chcesz się nauczyć samodzielnego wyszukiwania obiecujących spółek, na jakie dane przy inwestycjach warto zwracać uwagę, ale również jak zarządzać portfelem, to gorąco Ci ją polecam. Klikając na poniższy link, przejdziesz do sklepu, a na newsletter zapiszesz się podając niżej swój adres email:.  

8 komentarzy:

 1. Pytanko Danielu odnośnie Portalu Analiz: są tam już Twoje wpisy/analizy? Tylko polskie spółki czy zagraniczne też? Jakiś przykładowy link można prosić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na forum portalu jestem obecny ;) Głównie na temat zagranicznych spółek piszę :)

   Usuń
  2. Serio? mam abonament, ale nie widziałem lub nie kojarzę Twojego wpisu?

   Usuń
  3. OK. Wlasnie mi uświadomiłeś ze nie ma mnie na forum

   Usuń
 2. Zamieszczasz tam obszerne wpisy czy tylko dyskusja/krótkie posty z innymi na forum. Pytam bo nie wiem czy warto wykupić abonament bo nie inwestuję w polskie akcje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie tylko krótko się udzielam - odpowiadam na pytania i opisuję jak pracuję. Abonament bardziej dla analiz warto wykupić, dla uzyskania dostępu do forum wystarczy się zarejestrować, nie trzeba płacić ;)

   Usuń
 3. Do portfela "Najlepszych Akcji Świata" doszła dzisiaj niemiecka spółka: HYPOPORT. Średnia cena zakupu to 462 € przy kursie EURPLN 4,47.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podwoiłem pozycję na akcjach HYPOPORT. Przy cenie 440 € po kursie EUR/PLN 4,66 udział akcji w portfelu "Najlepszych Spółek Świata" wzrósł do 3,90%.

  OdpowiedzUsuń