Translate my BLOG

czwartek, 2 lipca 2020

Bycze spółki po czerwcu 2020

Z delikatnym, dwudniowym poślizgiem dzisiaj krótko zaktualizuję miniony miesiąc tradingowy na polskich akcjach "Byki". Czerwiec był pozytywnym miesiącem zarówno dla mojego portfela jak i dla rynku, mimo tego benchmark (WIG)  w ujęciu year-to-date dalej notuje głęboko pod kreską (-14,3%), mój portfel w tym samym okresie zyskuje z kolei 5,5%. W całym ujęciu portfel po 105 miesiącach stoi już 224% wyżej, a indeks WIG tylko 31%. Pełne zestawienie porównujące dodaję na poniższym wykresie:


Przechodząc do aktualnego składu portfela: w czerwcu doszła jedna spółka i pozostałe dwie, które wcześniej już były częścią portfela nadal się w nim znajdują. Chciałem również zakupić kolejne akcje - wysoko na mojej liście życzeń jest 11Bit Studios, jednak znalezienie tam atrakcyjnego poziomu zakupu jest wyjątkowo trudne. Trend na tej spółce jest "zrywny", mamy gwałtowne korekty i równie dynamiczne okresy wzrostów, a taki charakter trendu znacząco utrudnia zarządzanie pozycją. Odnośnie nowo zakupionej w czerwcu spółki: były to akcje CdProjekt:CdProjekt 30.06.2020 - 394,9

Krótko po moim zakupie CdProjekt po raz kolejny przesunął datę premiery najbardziej wyczekiwanej gry ostatnich lat (Cyberpunk 2077). Na kurs akcji, nie miało to dużego wpływu - termin przesunięty został o tylko kilka tygodni. Długoterminowy trend kursu akcji nadal aktualny i na chwilę obecną wygląda na to, że inwestorzy w Polsce nadal największe oczekiwania mają do sektora gamingowego (o czym świadczą wyceny poszczególnych spółek z tego segmentu) - trend wzrostowy nadal aktualny, więc z niego korzystam. 


Ten Square Games 30.06.2020 - 520

Druga spółka, którą trzymam w portfelu polskich akcji (również z sektora gamingowego) to Ten Square Games. Trend kursu akcji bardzo silny, licząc od początku bieżącego roku cena wzrosła o ok. 180%. Korekty mogą przyjść gwałtownie i jednosesyjne spadki przekraczające 5% myślę, że są wysoce prawdopodobne. Dla odważnych takie zejścia raczej okazją do zakupów. Najbliższe (ważniejsze) wsparcie widzę na poziomie ok. 450 zł, kolejne dopiero w okolicach 300 zł. 


Ambra 30.06.2020 - 16,90

Ostatnia spółka w tym portfelu to Ambra. Firma, której dużo pozwoliłem (przetrzymałem głęboką korektę i trzymam średnio udane odbicie z ostatnich trzech miesięcy) powoli zaczyna "nie pasować" do portfela. Krótkoterminowo szanse na powrót do historycznych szczytów widzę, ale tempo tych wzrostów jest za małe. Dlatego postanowiłem, że będę szukał poziomu do wyjścia - w idealnym przypadku w okolicach 20 zł firma opuści szeregi portfela - jak będzie tak daleko oczywiście poinformuję o tym na fanpage'u bloga na fb oraz w komentarzach z ostatnich aktualizacji portfela (pod tym wpisem).

Reasumując: portfel skoncentrowany w sektorze gamingowym (ok. 30%), Ambra stanowi ok. 8% wartości portfela i reszta to gotówka (ok. 62%). Czyli nadal mam sporo "amunicji" do nabycia kolejnych udziałów. Na celowniku znajdują się 11Bit Studios, Selvita, PlayWay i Dinopol. Jeśli chcesz poznać dokładniej jak dobieram spółki do tradingu to zachęcam do swojej książki - w niej zawarłem mnóstwo informacji w której opisuję swoje doświadczenie jako inwestor instytucjonalny i prywatny. Klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu:

https://sklep.pamietnikgieldowy.pl/produkt/gielda-inwestycje-trading/

8 komentarzy:

 1. Daniel, a co sądzisz o OAT i PUR?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda ok. Do mojego portfela ale nie pasują.

   Usuń
 2. 11Bit Studios ponownie gości w portfelu "Byki".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj Selvite dorzuciłem, raczej spekulacyjnie niż długoterminowo. Ale czas pokaże. Dla mnie spekulacje to przynajmniej kilka miesięcy.

   Usuń
 3. Po jakiej cenie zakup. Pozdr

  OdpowiedzUsuń
 4. Ok dzięki chyba jeszcze poczekam bliżej 500. Pozdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie patrzę na cenę jak kupuję, tylko na ogólne zachowanie kursu. Jeśli uważam, że jest jakaś stabilizacja i trwa "przygotowanie" do ruchu wzrostowego to kupuję. Więc czy kupię 15% wyżej lub niżej nie odgrywa w takim podejściu dla mnie roli.

   Inaczej jest jak handluję w oparciu o "obronę" poziomu, ale w tym przypadku taka strategia nie przynosiła na spółce przewagę, więc nie gram tu o wsparcia.

   Usuń