Translate my BLOG

czwartek, 11 marca 2021

Nice Ltd. (NICE)

 Izraelska spółka technologiczna
11.03.2021

Izrael jest krajem, który należy do najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata. Znajduje się na drugim miejscu na świece (za Stanami Zjednoczonymi) pod względem liczby firm rozpoczynających działalność gospodarczą, a to dzięki wysokiej łatwości prowadzenia własnej firmy. Należy do czołówki światowej pod względem rozwoju technologii hi-tech i telekomunikacji i to (oraz więcej) czyni Izrael bardzo interesującym adresem dla inwestorów. Dlatego dzisiaj po Fiverr International przedstawię kolejną firmę z Bliskiego Wschodu: Nice.

Nice Ltd. jest globalnym dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw z różnych segmentów. Oferty spółki obejmują rozwiązania w zakresie interakcji z klientami oraz rozwiązania dotyczące przestępstw finansowych i zgodności z przepisami. Zapewnia zapobieganie oszustwom w czasie rzeczywistym i w tym przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy, zgodność z przepisami maklerskimi oraz zarządzanie sprawami w całym przedsiębiorstwie. Spółka obsługuje centra kontaktowe, operacje back office i oddziały detaliczne, obejmujące różne branże, w tym komunikację, bankowość, ubezpieczenia, opiekę zdrowotną, outsourcing procesów biznesowych, administrację, usługi komunalne, podróże i rozrywkę. Wielokanałowe nagrywanie i zarządzanie interakcjami umożliwia organizacjom przechwytywanie ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych interakcji z klientami oraz danych transakcji z wielu kanałów. Spółka założona w 1985 roku zatrudnia 5996 pracowników i na wagę przynosi ok. 14 mld. $ kapitalizacji rynkowej.


W ujęciu "jakości" bilansu brak punktów do których można było by się przyczepić - rośnie zysk netto, rosną przychody, niskie zadłużenie, udziały akcjonariusza nie są rozwadniane, rośnie free cash flow i pozytywne oczekiwania co do perspektywy w najbliższej przyszłości:


Gorzej wygląda jedynie w ujęciu wyceny - mimo trwającej na spółce korekty, która doprowadziła do ponad 20% przeceny, aktualna wycena spółki jest ponadprzeciętnie wysoka. Firma musi więc albo przedstawić bardzo dobre wyniki finansowe, albo jeszcze troszeczkę głębiej spaść, albo przewartościowanie skorygować w czasie, tzn. przy kolejnych raportach wykazywać wyniki, które z czasem usprawiedliwią obecne poziomy. 

NICE 11.03.2021 - 233,07 $


Mimo tej wysokiej wyceny, ostatni spadek wpisuje się w klasyczną korektę trwającego od początku kwietnia ubiegłego roku trendu - korekta ta może służyć jako odpoczynek przed powrotem do głównego trendu i wzrostów do nowych historycznych szczytów. Oznacza to, że mimo przewartościowania, z technicznego ujęcia możliwe jest, że spółka już nie da lepszych poziomów do wejścia. Scenariusz ten zostanie potwierdzony w fundamentach, po tym jak ogłoszone wyniki "usprawiedliwią" aktualne poziomy i możliwie zasugerują kontynuację wykazywania nowych rekordowych zysków również w przyszłości.

 

Podsumowując: Nice Ltd. może być interesującą spółką dla inwestora, który chciałby zdywersyfikować swój portfel do akcji z Bliskiego Wschodu. Głównym adresem, gdzie firma zarabia, mimo izraelskich korzeni pozostaje jednak Ameryka Północna (niecałe 80% przychodów pochodzi z USA). Tradingowo, mimo ostatniego odbicia o 10% (od dołka trwającej korekty), obecne poziomy pozostają interesujące (ok. 230 $) - mamy teraz dobrą okazje do transakcji z wysokim stosunkiem zysku do ryzyka (stopując cenę poniżej tej korekty, czyli poniżej 210 $). 
 
Jeśli jesteś zainteresowany/na w jaki sposób wyszukuję takie firmy, na co przy analizie zwracam uwagę, jak dywersyfikuję swój portfel i wiele więcej - to zachęcam do sięgnięcia do mojej książki w której wszystko opisałem. Klikając na poniższe zdjęcie, przejdziesz do sklepu, gdzie książkę tą możesz zamówić. Dodatkowo niżej dla osób, które są zainteresowane otrzymywaniem informacji o nowych analizach na maila - możesz to zrobić zapisując się na newsletter. W tym celu wystarczy zostawić swojego maila i następnie w wiadomości, która przyjdzie na Twoją skrzynkę elektroniczną, potwierdzić chęć zapisu:
 

 


.

5 komentarzy:

 1. Przez jaka platforme mozna zakupic ta spolke?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na przykład w LYNX Broker, albo Exante, albo Bossa lub innego brokera z dostępem do rynków USA - jeśli nie jest u brokera na liście, wystarczy napisać maila i poprosić o to, żeby dodali. Jeśli nie dodadzą, można pomyśleć o wymianie brokera ;)

   Usuń
 2. Hej Daniel,
  takie pytanie - na spółkach pod longterm nie zakładasz nigdy stop lossa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NIGDY ;) - w poniedziałek wyjdzie film na youtube, kiedy sprzedaje akcje kupione na "longterm" ;)
   Nasz kanał: LINK

   Usuń
 3. Ze swojej strony chciałbym Wam zdecydowanie poelcić https://adsarna.pl/ranking-kont-osobistych/, gdzie znajdziecie wiele interesujących artykułów na temat prowadzenia konta osobistego. Warto przeczytac przed wyborem konta bankowego.

  OdpowiedzUsuń