Translate my BLOG

piątek, 9 kwietnia 2021

Monolithic Power Systems (MPWR)

Inwestowanie na rynku azjatyckim przez spółkę z USA
09.04.2021

Monolithic Power Systems prowadzi działalność w zakresie projektowania, rozwoju, marketingu i sprzedaży rozwiązań energetycznych dla segmentu komunikacji, magazynowania i obliczeń, rynków konsumenckich i przemysłowych. Firma powstała w 1997 roku, na wagę rynkową przynosi ok. 16,6 mld. $ i zatrudnia w sumie 2209 pracowników. Spółka notowana na amerykańskim rynku, którego główny rynek to Chiny oraz Taiwan:


Oznacza to, że firma może być interesującym kandydatem do inwestycji w której partycypujemy z szybko rozwijającego się rynku azjatyckiego, Stany Zjednoczone stanowią jedyne 2,4% przychodów. Największy przychód pochodzi z Chin, jest to 61,2%, na drugim miejscu znajduje się Taiwan (12,9%) i na trzecim Korea Południowa (7,6%) - rynki na których przychody spółki najszybciej rosną (od 35% do 48% rocznie).


Przechodząc do wyników finansowych - mamy silnie rozwijającą się spółkę z stabilnymi zyskami. Przychody w ujęciu dziesięcioletnim rosły średnio 14,46% rocznie, w pięcioletnim horyzoncie czasowym 20,45% i w trzyletnim ujęciu 18,26% rocznie. Firma się nie zadłuża, za to rozwadnia udziały akcjonariusza, dodatkowo dochodzi skromna dywidenda na poziomie 0,63% i rosnąca marża operacyjna.

MPWR 09.04.2021 - 370,10 $

Technicznie interesująca z długoterminowej perspektywy - główny trend kursu akcji znajduje się w stabilnym trendzie wzrostowym, cena wspina się po średnio kroczącej EMA100 z wykresu tygodniowego. Można to wykorzystać do zawarcia pozycji kupna w okresie słabości kursu. Korekty ceny rzadko przekraczają 30% (ujęcie 10 letnie), więc mniej cierpliwi inwestorzy mogą rozkładać swoje zakupy na kilka transz, na przykład po 15% korekcie, kolejne po 20% itd. Wyniki finansowe i szybkie tempo ich wzrostów raczej nie zapowiadają, że cena akcji doświadczy większe spadki (chyba że nastąpi pogorszenie tych wyników) - aktualna wycena firmy mieści się w długoterminowej średniej (dla spółki), czyli raczej nie możemy mówić o niedowartościowaniu (jesteśmy bliżej delikatnego przewartościowania).


Spółka dostępna do inwestycji tylko u brokera, który umożliwia handel na rynku amerykańskim - polecam tu dzisiejszego partnera wpisu LYNX Broker. Broker, który czytelnikom bloga przy zakładaniu konta zwróci 50 $ prowizji od transakcji, w tym celu wystarczy przy zakładaniu powołać się na mój blog (pamietnikgieldowy):


Dla głodnych wiedzy polecę jeszcze darmowy e-book "11 sprawdzonych strategii największych inwestycyjnych guru" - e-book dostępny na stronie brokera, do którego przejdziesz klikając na poniższy baner:
 

Jeśli z kolei interesuje Cię mój sposób inwestowania, strategia zarządzania ryzykiem i metody wyszukiwania interesujących spółek to zachęcam do książki "Giełda, inwestycje, trading" - dostępna w sklepie, do którego przejdziesz klikając na poniższe zdjęcie:


1 komentarz:

  1. Dzięki za ciekawą analizę. Spółka bardzo dobra, z świetną ekspozycją na rynek Chiński w branży, na którą jest bardzo duże zapotrzebowanie. Dodatkowo teraz przy trwającej rotacji growth-->value, pojawił się ciekawy upside do price targetu analityków ! 30%.

    OdpowiedzUsuń