Translate my BLOG

czwartek, 21 października 2021

Cloudflare (NET)

Parę razy byłem proszony o przedstawienie na blogu spółki Cloudflare i dlatego dzisiaj na życzenie przeanalizuję firmę i przedstawiem moje zdanie. Firma jest jednym z największych na świecie dostawców CDN (Content Delivery Network) w oparciu o całkowitą liczbę klientów. Platforma CDN przyspiesza dostarczanie obrazów, filmów i innych treści na strony internetowe, podczas gdy usługa serwera nazw domen (DNS) łączy adresy stron internetowych z poprawnymi adresami IP. Ponadto Cloudflare chroni hostowane strony internetowe przed wszelkiego rodzaju cyberatakami.


Przychody spółki w 2020 roku wzrosły o 50% do 431 mln. $ i firma spodziewa się, że w bieżącym roku przychody wzrosną o ok 47%. Do tej pory firma nie była rentowna, ale ostatnio straty się zmniejszyły. Analitycy spodziewają się pierwszego zysku dopiero w 2024 roku. Wycena spółki wzrasta razem z kursem akcji, a to oznacza, że dotychczas finansowo nie rośnie szybciej niż oczekiwania jakie inwestorzy w tą spółkę wkładają - wycena z miesiąca na miesiąc jest coraz wyższa.


Przez to inwestycję w spółkę kategoryzować trzeba do wysoko spekulacyjnych w których drobne rozczarowania w kwartalnych publikacjach wyników, doprowadzić mogą do ponadprzeciętnie głębokich spadków - najbliższe ogłoszenie wyników już czwartego listopada.

NET 21.10.2021 - 175,88 $

Technicznie kurs akcji znajduje się w zdrowym trendzie - "w zdrowym" oznacza, że dotychczas nie doszło do fałszywych pokonań wsparcia, które mogłyby sugerować zakończenie wzrostów. Wsparcia dla kursu zaznaczyłem na powyższym wykresie - najbliższe mamy w okolicach 137 $, kolejne 110 $ itd. Widoczny wykres kursu akcji wygenerowany został przez platformę xStation, którą udostępnił mi X-Trade Brokers

Reasumując: krótkoterminowo kurs znajduje się w silnym trendzie wzrostowym i z tym trendem nie ma co dyskutować - do czasu kiedy on trwa można próbować to wykorzystać. Długoterminowo ze względu na rosnącą wycenę fundamentalną, istnieje podwyższone ryzyko do tego, że w przypadku jakichś potknięć, kurs doświadczy ponadprzeciętnie głębokie obsunięcie.


Partnerem dzisiejszego wpisu jest XTB - broker którego przedstawiłem w oddzielnym wpisie, do którego przejdziesz klikając tutaj: "Recenzja X-Trade Brokers, czyli XTB". Klikając z kolei na poniższy baner przejdziesz do strony gdzie możesz u nich założyć konto i handlować na akcjach oraz ETF'ach bez prowizji (do 100 000 € miesięcznego obrotu):


Pamiętaj, że instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał. 73% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u brokera X-Trade Brokers. Zastanów się czy możesz pozwolić sobie na tak wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

4 komentarze:

 1. Z jakiej strony są takie fajne analizy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ze strony www.pamietnikgieldowy.pl ;) A jeśli pytasz o grafiki, to w zakładce "przydatne strony" są adresy z których najwięcej korzystam i polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie o grafiki chodziło ;). "Przydatne strony" kilka razy przestudiowałem i nie mogę na te grafiki trafić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że trzeba założyć konto i wykupić abonament - dostęp do informacji może być płatny, dane są najcenniejszym dobrem XXI wieku ;)

   Usuń